Engelli Sporları

Paralimpik masa tenisçilerden 2 altın madalya

05 Haziran 2021 Cumartesi 22:24 - Son Güncelleme 05 Haziran 2021 Cumartesi 23:40  |  Kaynak : AA

Slovenya'da devam eden Para Masa Tenisi Dünya Elemeleri'nde milli sporcular Nergiz Altıntaş ile Merve Cansu Demir altın madalya kazandı. İki isim, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'na katılma hakkı da elde etti.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Lasko kentinde düzenlenen turnuvada Nergiz Altıntaş tek kadınlar klas 3 kategorisi finalinde Japonya'dan Yukimi Chada'yı 3-1, Merve Cansu Demir ise tek kadınlar klas 10 kategorisi finalinde Romanyalı Iona Monica Tepelea'yı 3-0 yenerek 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'na katılma hakkı elde etti.

Bu sonucun ardından 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda Türkiye'nin kota sayısı 38'e yükseldi.

Bakan Kasapoğlu'ndan tebrik

Bu arada Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, olimpiyat kotası alan Nergiz Altıntaş ve Merve Cansu Demir'i tebrik etti.

Bakan Kasapoğlu tebrik mesajında, "Slovenya'da düzenlenen Para Masa Tenisi Dünya Elemeleri'nde mücadele eden Nergiz Altıntaş ve Merve Cansu Demir, kendi kategorilerinde altın madalya kazandı ve 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'na katılma hakkı elde ederek bizlere büyük bir mutluluk yaşattı. Milli sporcularımızı kutluyor, başarılarında emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haber
Para atletizmde 5 madalya daha
Yükleniyor lütfen bekleyiniz