EURO-2020

Nihat Özdemir TRT SPOR'a konuştu

11 Haziran 2021 Cuma 20:40 - Son Güncelleme 11 Haziran 2021 Cuma 20:54  |  Kaynak : TRT SPOR

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, Avrupa Şampiyonası açılışında İtalya ile karşılaşacağımız mücadele öncesi TRT SPOR'a konuştu.

Özdemir'in açıklamalarından satır başları...

"Bir defa, şundan dolayı çok memnunum: Türk Milli Takımı, Avrupa Futbol Şampiyonası'nın finallerinde. Zorlu bir gruptayız. Açılış maçını İtalya ve Türkiye oynuyor. Milyarlarca insan izleyecek. Mutluyum ve çok heyecanlıyım. İtalya, son zamanların güçlü takımlarından bir tanesi. Grup maçlarında da çok iyi neticeler aldılar. Biz de iyiydik, Fransa gibi bir takımla mücadele ederek 2. olup finallere geldik."

"İnşallah iyi bir futbol ve neticeyle Bakü'ye devam etmek istiyoruz. Bakü'de de 2 önemli maçımız var. Ana hedefimiz gruptan çıkmak olacaktır. Şenol Güneş'e, oyuncularımıza, tüm kadromuza gerçekten güveniyoruz. Son yılların Milli Takımı'nı yakaladık. Belki de önümüzdeki 10 yılın Milli Takımı... İnşallah iyi bir neticeyle yolumuza devam edeceğiz. Allah, futbolcularımızın yanında olsun."

"Skor söylemek adetim değildir. Sadece bize yarayan bir sonuç olmasını isterim. Futbolda üç tane sonuç var ama hangi sonucu alırsak alalım iddiamızı sürdürebiliriz. Kardeş ülke Azerb"aycan'da tahmin ediyorum seyirci üstünlüğü bizde olacaktır. Galler ve İsviçre maçlarında iyi netice alıp gruptan çıkmak istiyoruz."

"Devamlı olarak UEFA ile görüşme halindeyiz. Ceferin'in dedikleri doğru. Bu sene final İstanbul'da oynanacaktı ve pandemiden dolayı gelmediler. Onun yerine çok önemli organizasyonları ülkemize taşıyacağız. Ceferin haklı. Yönetim Kurulu'ndan geçmeden açıklanması doğru olmaz. Temmuz'da toplantı olacak. Önemli organizasyonları alacağımızı tahmin ediyorum."

Sıradaki Haber
İbrahim Eren: İnşallah kazanır ve Türkiye'ye öyle döneriz
Yükleniyor lütfen bekleyiniz