30
Eylül 2020
Çarşamba
Futbol

Aydın'da tribün çöktü: 7 yaralı

05 Mayıs 2015 Salı 16:37 - Son Güncelleme 05 Mayıs 2015 Salı 16:48

Futbol turnuvasında tribün çökmesi sonucu 7 öğrenci yaralandı.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) 20. Kültür ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenen futbol turnuvasında tribün çökmesi sonucu 7 öğrenci yaralandı.

Yaralıların, okul takımlarına destek için gelen ADÜ Didim Meslek Yüksek Okulu öğrencileri olduğu öğrenildi.

ADÜ Didim MYO ile ADÜ Atça MYO futbol takımlarının çeyrek final mücadelesini seyreden öğrencilerin zıplayarak tezahüratı sonucu portatif tribün çöktü. Yere düşen 7 öğrenci yaralandı. İlk müdahaleleri olay yerinde yapılan öğrenciler, cankurtaranlarla hastaneye kaldırıldı. Durumlarının iyi olduğu, çoğunun ayakta tedavi edildiği öğrenildi. Polisler, tribünde önlem alarak güvenlik şeridiyle kapattı. Tribün çökmesine rağmen aynı alanda bulunan diğer öğrencilerin davul çalarak zıplaması dikkat çekti.

İki bölümden oluşan tribünün bir bölümünde meydana gelen çökmeyle koltukların monte edildiği demir plaka yere düştü. Kazadan sonra maç devam ederken diğer seyirciler de tezahüratlarına devam etti.

İnceleme başlatıldı

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeynel Akın, Efeler ilçesinde Adnan Menderes Stadı yan sahalarında oynanan futbol müsabakası sırasında portatif tribünün çökmesiyle ilgili inceleme başlattıklarını belirterek, "Tribünün çökmesi, dar bir alanda çok sayıda kişinin zıplaması nedeniyle gerçekleşmiş" dedi.

Zeynel Akın, galvaniz saçtan yapılan portatif tribünlerde hizmete açıldığı 2010 yılında bu yana bir sorun yaşanmadığını belirtti.

Olay üzerine stada giderek incelemelere başladıklarını ve görevli personelle görüştüklerini ifade eden Akın, "Maç esnasında 6 kişilik oturma grubunun olduğu yerde en az 15 kişi toplanmış. Zıplayarak sevinç gösterisi yaparken saç tabakası kıvrılıp civatalar yerlerinden ayrılmış ve çökme meydana gelmiş. Aynı yerde daha kalabalık maçlar oldu ancak böylesi bir olumsuzluk yaşanmadı. Tribünün çökmesi, dar bir alanda çok sayıda kişinin zıplaması nedeniyle gerçekleşmiş" bilgisini aktardı.

Sıradaki Haber
Manisa'da Altınordu mesaisi
Yükleniyor lütfen bekleyiniz