Futbol

Almanya fark attı

16 Haziran 2015 Salı 09:15 - Son Güncelleme 16 Haziran 2015 Salı 09:26

Almanya Tayland'ı 4-0, Norveç Fildişi'ni 3-1 yendi, 2 maç ise berabere bitti.

Kanada'da devam eden FIFA Kadınlar Dünya Kupası'nda A ve B gruplarında 4 maç oynandı.

Hollanda-Kanada

A Grubu'nda Montreal Olimpiyat Stadyumu'nda Hollanda ile karşılaşan Kanada, 10. dakikada Lawrence'ın golüyle yakaladığı 1-0'lık üstünlüğü, maçın bitiş düdüğünün çalınmasına 3 dakika kalıncaya kadar sürdürdü. İkinci yarıda Van De Ven, durumu 1-1 yaparken, Hollanda'yı da mağlubiyetten kurtardı. Kanada, 5 puanla A Grubu'nun liderliğini sürdürdü.

Çin-Yeni Zelanda

A Grubu'ndaki ikinci maç, Manitoba'nın başkenti Winnipeg'deki Winnipeg Stadyumu'nda Çin'le Yeni Zelanda arasında oynandı. 28. dakikada Stott'ın golüyle öne geçen Yeni Zelanda, 41. dakikada Wang'ın penaltıdan kaydettiği golle ilk yarıyı 1-1 bitirdi.

İkinci yarıya daha atak başlayan Çin, 60. dakikada bu kez Wang SH'nin golüyle 2-1 öne geçti. Bu golden 4 dakika sonra Yeni Zelanda takımından Wilkinson'ın golüne engel olamayan Çin, sahadan 1 puanla ayrıldı.

Almanya-Tayland

B Grubu'ndaki ilk maç da Winnipeg Stadyumu'nda oynandı. Grubunun lideri olan Almanya'nın ezici üstünlüğü, maçın skoruna da yansıdı, ilk gol 24. dakikada Keupolz'dan geldi. İlk yarı 1-0'lık skorla kapanırken, ikinci yarıya da Almanya atak başladı.

56 ve 58. dakikalarda Petermann'ın ayağından iki gol kazanan Almanya, durumu 3-0 yaptı. Dabritz'in 73. dakikadaki golü, maçın da sonucu oldu ve Almanya sahadan 4-0 galibiyetle ayrıldı. Norveç'le birlikte 7 puana sahip olan Almanya averajla grup liderliğini sürdürdü.

Fildişi Sahilleri-Norveç

Günün son karşılaşması, B Grubu'nda Fildişi Sahilleri ile Norveç arasında oynandı. New Brunswick eyaletine bağlı Moncton kentindeki Şehir Stadyumu'nda oynanan maçta, kupanın zayıf takımlarından Fildişi Sahilleri, Hegerberg'in 6. ve 62. dakikalardaki iki golüne engel olamadı.

Gulbrandsen'in 67. dakikadaki 3. golünden sonra, Fildişi Sahilleri'nde Ange 71. dakikada durumu 3-1 yaptı. Maçta başka gol olmayınca, Norveç sahadan 3 puanla ayrıldı.

Kupaya C ve D Grubu maçları ile devam edilecek.

Sıradaki Haber
Neymar'ı keşfeden ünlü futbolcu öldü!
Yükleniyor lütfen bekleyiniz