Futbol

Atletico ve Real'in başı dertte!

29 Nisan 2015 Çarşamba 11:55 - Son Güncelleme 29 Nisan 2015 Çarşamba 12:00

Barcelona'ya verilen transfer yasağı cezası Atletico ve Real'e de verilebilir.

FIFA'nın Barcelona'dan sonra İspanya Birinci Futbol Ligi'nde (La Liga) mücadele eden diğer kulüpler Real Madrid ve Atletico Madrid'e genç futbolculara kural dışı sözleşme yapmaktan 2 dönem transfer yasağı cezası vereceği iddia edildi.

İspanyol Cadena Ser radyosunun iddiasına göre, FIFA, 2014'ün aralık ayında Barcelona Kulübü'ne verdiği cezanın benzerini İspanya'nın diğer iki önemli kulübü Real Madrid ve Atletico Madrid'e verecek. İddianın gerçekleşmesi durumunda Madrid'in iki büyük kulübü, bu yaz ve 2016'nın kış döneminde transfer yapamayacak.

Haberde, FIFA'nın Atletico Madrid ile ilgili ceza kararını İspanya Futbol Federasyonu'na bildirildiği, resmi yazının ise en kısa zamanda kulübüne ulaştırılacağı ileri sürüldü. Atletico Madrid'in spor okullarındaki Çinli futbolculardan dolayı bu cezayı aldığı bilgisi paylaşıldı.

Real Madrid'in ise 12 yaşındaki 4 futbolcunun sözleşmelerinden dolayı soruşturulduğu ve hakkındaki cezanın da kısa sürede netleşeceği öne sürüldü. Real Madrid'in FIFA'dan gelecek olası bir cezadan çekindiği için ara transferde Marco Asensio (3,7 milyon avro karşılığında Mallorca'dan), Danilo (31 milyon avro karşılığında Porto'dan), Lucas Silva (15 milyon avro karşılığında Cruzeiro'dan) ve Martin Odegaard'ı (2 milyon avro karşılığında Stromgodset'den) transfer ettiği iddiası ortaya atıldı. Real Madrid'in ayrıca "Manchester United'dan kaleci David de Gea'yı transfer etmek için de elini çabuk tuttuğu" ifadesi kullanıldı.

Sıradaki Haber
Dünyanın en heyecanlı ligi!
Yükleniyor lütfen bekleyiniz