3
Ağustos 2020
Pazartesi
Futbol

Dev maçta stat savaş alanına döndü!

23 Şubat 2015 Pazartesi 10:16 - Son Güncelleme 23 Şubat 2015 Pazartesi 10:25

Komşu'da oynanan Panathinaikos-Olympiakos derbisinde büyük olaylar çıktı.

Yunanistan'da oynanan Panathinaikos - Olympiakos derbisi öncesinde ortalık karıştı. Olympiakos Başkanı ve teknik direktörüne önce meşale atan Pana taraftarları daha sonra sahaya daldı.

Maç öncesinde ortalık karıştı

Karşılaşma öncesinde Olympiakos Başkanı Evangelos Marinakis'in sahaya çıkması üzerine tribünlerde gerilim başladı. Pana taraftarları tarafından Marinakis'e çok sayıda meşale atılırken, güvenlik güçleri anında çembere aldıkları başkanı soyunma odasına kaçırdı, ancak gerginlik bitmedi.

Sahaya giren taraftarlar Pereira ve oyuncuları kovaladı

Bir süre sonra Olympiakos Teknik Direktörü Vitor Pereira, Panathinaikos'un ünlü tribün topluluğu 'Gate 13'ün önüne giderek, eli ile 'gel' anlamına gelen bir işaret yaparak, bir şeyler söyledi. Bu hareket üzerine Panathinaikos taraftarları sahaya inerken, Pereira'yı ve bazı oyuncuları kovalamaya başladı.

Taraftarlar polisle çatıştı

Polis ve güvenlik güçleri olaya müdahale etti ve Olympiakos cephesini oradan uzaklaştırdı. Ancak taraftarlar polisle çatıştı ve Panathinaikos oyuncularının sahaya girmesi ile olaylar biraz olsun sakinleşti.

Karşılaşmayı Panathinaikos 2-1 kazandı ve lider Olympiakos ile olan puan farkını 3'e indirdi.

Yunanistan Süper Ligi'nin 25. haftası geride kalırken Olympiakos 58 puanla lider durumda, Panathinakos ise 55 puanla onu takip ediyor. 

(Hürriyet)

İLGİLİ VİDEOLAR

Sıradaki Haber
Premier Lig'de zirve kızıştı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz