2
Haziran 2020
Salı
Futbol

İspanya futbolu yasta

01 Şubat 2014 Cumartesi 13:43 - Son Güncelleme 01 Şubat 2014 Cumartesi 13:58

Maçların başlangıcından önce Aragones için bir dakikalık saygı duruşu yapılacak.

Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü, İspanyol futbolunun önemli isimlerinden Luis Aragones 75 yaşında hayata veda etti. Efsane teknik direkörün ölümü nedeniyle İspanya futbol dünyası yasta...

Aragones'e saygı duruşu

İspanya'da tüm futbol kulüpleri ve İspanya Futbol Federasyonu, Aragones için başsağlığı mesajları yayımladı. La Liga'daki maçların başlangıcından önce de Aragones için bir dakikalık saygı duruşu yapılacağı duyuruldu.

Aragones'in 1964-1974 yılları arasında formasını giydiği ve 3 farklı dönem teknik direktörlüğü yaptığı Atletico Madrid Kulübü, ligdeki Real Sociedad maçına siyah bantla çıkacağını açıkladı.

Atletico Madrid Kulübü Başkanı Enrique Cerezo, ''Luis Aragones büyük bir futbolcu ve teknik direktör oldu ama herşeyden önce büyük bir kişilik ve dosttu. Her şeyin üzerinde bir Atleticoluydu'' açıklamasında bulundu.

"Zafere doğru yürüyüşü bize öğretti''

Öte yandan birçok İspanyol futbolcu da sosyal medya aracılığıyla Aragones hakkındaki duygularını ifade edip, ailesine başsağlığı diledi.

Real Madrid'de forma giyen milli futbolculardan Sergio Ramos ''Nasıl futbolcu olmam gerektiğinin sorumlusu Luis'dir. Zafere doğru yürüyüşü bize öğretti'', İker Casillas ''Çok üzüntülü bir gün. En büyüklerden biri aramızdan gitti. Nasıl olmam gerektiğinin büyük bir bölümünü bana öğrettiğin için teşekkürler'', Xabi Alonso ''En büyüklerden biri gitti. Çok üzüntülü bir gün. Onun kişiliği bir çoğumuzun yaşamına damga vurmuştur'', Barcelonalı futbolculardan Cesc Fabregas da ''Hem profesyonel kariyerimde hem de kişiliğimde çok büyük bir iz bırakan bir kişi aramızdan ayrıldı'' ifadeleriyle üzüntülerini belirtti.

İspanyol basınında ise Marca gazetesi, internet sitesinde Aragones ile ilgili ''Luis Milli Takım'ın babası. İspanyol futbolcuların en iyi nesline kazandıran bir dönemi başlattı'', As gazetesi, ''Luis Aragones, tiki-takalı (İspanya Milli Takım'ının play station oyunundaki gibi oynadığına atfen takılan lakap) İspanya'nın babası. Efsanevi futbolcu ve teknik direktör'', El Pais gazetesi ''İspanya Milli Takımı'nın kaderini değiştiren adam Luis Aragones öldü'', El Mundo gazetesi ise ''İspanyol futbol tarihinin figürü Luis Aragones öldü'' başlığını attı. (AA)

Sıradaki Haber
Bosna Türkiye'nin desteğini bekliyor
Yükleniyor lütfen bekleyiniz