Futbol

"Kupayı almak için her şeyi yapacağız"

10 Mayıs 2022 Salı 23:35 - Son Güncelleme 10 Mayıs 2022 Salı 23:46  |  Kaynak : AA

İtalya Kupası finalinde Inter'le karşılaşacak olan Juventus'ta teknik direktör Massimiliano Allegri düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Juventus Teknik Direktörü Massimiliano Allegri ligdeki en iyi takımlardan birine karşı mücadele edeceklerini belirterek, "İtalya Kupası finali, başka zamanlarda Juventus için pastanın üstündeki çilek olurdu ama şimdi pastanın kendisi durumunda. Bu nedenle bu kupayı müzemize götürmek için her şeyi yapacağız." ifadelerini kullandı.

Bu kupayı kazanmalarının yeniden kazanan takım olmaları bakımından önemli olduğunu aktaran Allegri, "Sezona kötü giriş yaptık, uzun bir koşumuz oldu. Her zaman Şampiyonlar Ligi için oynadık ve çıktık. Her yıl daha da iyi olmaya çalışacağız." dedi.

Allegri, kupayı kazanmaları halinde "Sadece İtalya Kupası" gibi yorumlarla karşılanacağını, kazanamamaları halinde ise bunun Juventus için "felaket bir sezon" olarak niteleneceğini söyledi.

Bu kupayı 14 kezle "en çok kazanan" takım olan geçen senenin de şampiyonu Juventus ile İtalya Kupası’nı bugüne kadar 7 kez kazanan ve en son 2011 yılında bu zaferi yaşayan Inter TSİ 22.00’de Roma Olimpiyat Stadı'nda kozlarını paylaşacak.

Sıradaki Haber
"Çalhanoğlu, çok iyi bir sezon geçirdi"
Yükleniyor lütfen bekleyiniz