5
Mart 2021
Cuma
Futbol

"Maça çıkmasaydık 6 puan kaybedecektik"

02 Ekim 2017 Pazartesi 01:21 - Son Güncelleme 02 Ekim 2017 Pazartesi 01:32

Barcelona Kulübünün başkanı Jose Maria Bartomeu, Katalonya'da yasa dışı referandum nedeniyle çıkan olaylardan dolayı seyircisiz oynanan Las Palmas maçıyla ilgili açıklama yaptı. Maçın ertelenmesine ilişkin girişimlerinin kabul edilmemesinden dolayı seyircisiz oynama kararını aldıklarını kaydeden Bartomeu, "Las Palmas maçına çıkmasaydık 6 puan kaybedecektik" dedi. 

Bartomeu gazetecilere yaptığı açıklamada, "Katalonya'da olanları (jandarma ve ulusal polisin müdahalesi) güçlü bir şekilde kınıyoruz...Katalonya'nın durumunun ne olduğu ve nasıl acı çektiğimizi tüm dünyaya göstermek istedik" şeklinde konuştu.

"Başkan olarak aldığım en zor karardı"

Las Palmas maçına çıkmamaları halinde 6 puan kaybedeceklerini hatırtlatan Bartomeu, maçın ertelenmesine ilişkin girişimlerinin kabul edilmemesinden dolayı seyircisiz oynama kararını aldıklarını belirtti.

Bartomeu, "Başkan olarak aldığım en zor karardı. Yöneticiler, futbolcular ve teknik heyet hep birlikte toplandık. Barça'nın tüm dünyaya gönderebileceği en güçlü mesaj buydu. Kararı ben aldım. Futbolcular, olanlardan dolayı çok endişeliydi. Bu şekilde oynamanın mevcut duruma yardımcı olacağını düşündüler. Umarım bu güçlü mesaj tüm dünyaya ulaşmıştır" ifadelerini kullandı.

Bartomeu, ayrıca Profesyonel Futbol Ligi (LFP) kurumunun Las Palmas maçını ertelemesi gerektiğini savunarak, LFP'nin kararına ilişkin itirazlarını UEFA'ya yapacaklarını bildirdi. (AA)

Sıradaki Haber
Pique'den Katalonya ve İspanya açıklaması
Yükleniyor lütfen bekleyiniz