Futbol

Marsilya başkanına gözaltı!

18 Kasım 2014 Salı 14:31 - Son Güncelleme 18 Kasım 2014 Salı 14:35

Labrune, transferde usulsüzlük yaptığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Fransa'nın önde gelen kulüplerinden Olympique Marsilya'nın başkanı Vincent Labrune, takımın yıldız golcüsü Andre-Pierre Gignac'ın transferinde usulsüzlük yaptığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Fransız basınında yer alan haberlere göre, devam eden soruşturma kapsamanında Fransız golcü Gignac'ın, 2010'da Olympique Marsilya'ya transfer edilmesi sırasında usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle kulüp başkanı Vincent Labrune, eski başkan Jean-Claude Dassier ve üst düzey yöneticisi Philippe Perez gözaltına alındı.

Söz konusu yöneticilerin, Touluse'dan Olympique Marsilya'ya 16 milyon avro karşılığında transfer edilen Fransız golcünün bonservis bedelinden komisyon payı aldığı öne sürülüyor. Marsilya'da 2010 yılında Dassier başkanlık görevini sürdürürken, Labrune ise kulübün finans sorumlusu olarak görev yapıyordu.

Fransız ve Alman medyası, Fransa 2. Futbol Ligi'nde devam eden şike soruşturması kapsamında söz konusu operasyonun gerçekleştiğini, Marsilya'nın bir diğer eski başkanı Pape Diouf, Caen Kulübü Başkanı Jean-Francois Fortin ve Dijon Teknik Direktörü Olivier Dall'Oglio'nun da gözaltında bulunduğunu iddia etti.

Sıradaki Haber
Eriksson'un yeni takımı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz