22
Ekim 2020
Perşembe
Futbol

Münih'in eski başkanı tahliye oluyor

18 Ocak 2016 Pazartesi 17:55 - Son Güncelleme 18 Ocak 2016 Pazartesi 15:57

Bayern Münih'in eski başkanı Hoeness, 29 Şubat’ta cezaevinden çıkacak.

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Bayern Münih Kulübü'nün eski bakanı Uli Hoeness’in vergi kaçakçılığından dolayı bulunduğu cezaevinden gelecek ayın sonunda çıkacağı bildirildi.
Augsburg Eyalet Mahkemesi tarafından yapılan açıklamada, Hoeness’in 29 Şubat 2016 tarihinde erken tahliye edileceği belirtildi. 
Hoeness’in erken tahliye edilmesi yönünde bir müracaatının bulunduğu ifade edilen açıklamada, Bayern Münih Kulübünün eski başkanının, cezanın yarısını çektikten sonra cezaevinden çıkabilmesi yönündeki talebi için koşulların yerine geldiği belirtildi. Açıklamada Hoeness'in denetimli serbestliğinin 3 yıl süreceği ifade edildi. Alman yasalarına göre mahkeme, tutukluyu, yarı cezasını çektikten sonra belirli koşullar altında erken tahliye edilebiliyor.

Münih Eyalet Mahkemesince yargılanan Hoeness, İsviçre'deki gizli banka hesabı üzerinden yaptığı işlemler sayesinde 28,46 milyon avro vergi kaçırdığı gerekçesiyle 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmış, 2014’ün haziran ayı başında da Landsberg cezaevine konulmuştu. Yaklaşık bir yıl önce de hafta arasında gündüzleri Bayern Münih’in altyapısında çalışmaya başlayan Hoeness'in, akşamları ve hafta sonlarında ise cezaevine gitme zorunluluğu bulunuyordu.

Sıradaki Haber
İşte Almeida'nın yeni takımı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz