3
Haziran 2020
Çarşamba
Futbol

New England Patriots Çin'den 1,2 milyon yüz maskesi satın aldı

02 Nisan 2020 Perşembe 20:48 - Son Güncelleme 02 Nisan 2020 Perşembe 20:53

ABD’nin önde gelen futbol takımlarından New England Patriots’un yeni tip koronavirüs kapsamında Massachusetts eyaletindeki sağlık çalışanları için Çin’den 1,2 milyon yüz maskesi satın aldığı belirtildi.

Massachusetts Valisi Charlie Baker, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, ilgili sağlık ekipmanının yüklendiği futbol takımının özel uçağının fotoğrafını paylaşarak, takım yöneticilerine teşekkürlerini iletti.

Baker, 1,2 milyon "N95" tipi yüz maskesi ve kişisel koruyucu ekipmanının salgınla mücadele eden eyaletteki sağlık çalışanlarına gideceğini yazdı.

New York için de Çin’den 300 bin koruyucu maske

New England Patriots’un sahibi Robert Kraft da çok ihtiyaç duyulan "N95" maskelerini satın alıp takımın özel uçağıyla acilen getirmenin önemine işaret ederek, bu insani misyonun bir parçası olmaktan dolayı onur duyduklarını vurguladı.

Kraft’in, New York eyaleti için de Çin’den 300 bin koruyucu maske getireceği kaydedildi.

Patriots uçağının bugün öğleden sonra Boston Logan Uluslararası Havalimanı'na ulaşacağı, diğer yaklaşık yarım milyon yüz maskesi siparişinin de haftaya getirileceği bildirildi.

Massachusetts, virüsten en fazla etkilenen eyaletler arasında

John Hopkins Üniversitesi sitesinin son verilerine göre, Massachusetts, ülkede virüsten en fazla etkilenen eyaletler içinde 7 bin 773 vakayla 6. sırada yer alıyor.

Virüsle mücadele için temel ihtiyaçları karşılayan iş yerlerinin kapatıldığı eyalette, salgından dolayı şimdiye kadar 122 kişinin öldüğü belirtiliyor. 

Kaynak: AA

Sıradaki Haber
Bayern Münih'ten Boateng'e para cezası
Yükleniyor lütfen bekleyiniz