Futbol

Neymar turnuvası Türkiye'de

04 Mart 2016 Cuma 21:00 - Son Güncelleme 04 Mart 2016 Cuma 19:06

Neymar Jr's Five's" sokak futbolu turnuvası, 18 ilde gerçekleştirilecek.

Barcelona'nın Brezilyalı yıldızı Neymar'ın adıyla gerçekleştirilen, "Neymar Jr’s Five’s" sokak futbolu turnuvasının Türkiye elemeleri, 20 Mart-9 Nisan tarihlerinde yapılacak.

Organizasyonla ilgili yapılan açıklamaya göre elemeler, Bursa, Eskişehir, Antalya, Tekirdağ, Ankara, Manisa, Gaziantep, Sakarya, Samsun, İzmir, Adana, Kocaeli, Trabzon, Denizli, Kayseri, İstanbul, Konya ve Mersin’de yapılacak. Finali ise 24 Nisan'da Mersin'de gerçekleştirilecek turnuvada şampiyon olacak ekip, Brezilya'daki dünya finallerine katılım hakkı kazanacak.

Turnuvaya katılmak isteyen 6-25 yaş aralığındaki sporculardan oluşacak ekiplerin, "www.neymarjrsfive.com" internet adresinden kayıt yaptırabileceği belirtildi.

Beşe beş sokak futbolunun oynandığı turnuvada ilginç kurallar da dikkati çekiyor. Centilmenlik dışında kuralı olmayan turnuvanın en önemli özelliği ise gol yiyen takımdan bir oyuncunun saha dışına çıkması. Maç, takımlardan birinin son oyuncusu çıktığında veya 10 dakikalık oyun süresi dolduğunda sona eriyor.

Dünya çapında gerçekleştirilen turnuvaların ardından birinci olan takımlar, Neymar'ın büyüdüğü ve profesyonel kariyerine başladığı Brezilya'nın Sao Paolo eyaletindeki Praia Grande şehrinde temmuz ayında organize edilecek finallere katılacak.

Dünya finalini kazanacak takımın, Neymar tarafından Barcelona'nın iç sahada oynayacağı bir maçta konuk edileceği bildirildi.

Sıradaki Haber
Ersan Gülüm ilk maçında 2 gol attı!
Yükleniyor lütfen bekleyiniz