2
Haziran 2020
Salı
Futbol

Nikaragua Ligi'nde protesto var

01 Nisan 2020 Çarşamba 23:16 - Son Güncelleme 01 Nisan 2020 Çarşamba 23:28

Koronavirüs salgını sonrasında dünyada devam eden birkaç lig kaldı, onlardan bir tanesi de Nikaragua Ligi. Ligde mücadele eden ekiplerde Diriangén, geçtiğimiz günlerde ligin devamını prostesto etmek için maç öncesi maske kullanmıştı.

Dünyada pandemi ilan edilmesinin ardından tüm futbol ligleri durdu; Belarus ve Nikaragua gibi küçük ligler hariç.

Nikaragua, Orta Amerika'da bulunan ve futbolla adını pek fazla duyuramayan ülkelerden bir tanesi.

Diriangén de Nikaragua Ligi'nde mücadele eden ekiplerden biri ve ligin devam etmesini protesto ediyorlar. Guardian'a konuşan kulüp yetkilileri, her defasında itiraz ettiklerini ancak itirazlarının kabul edilmediğini açıkladı. 

5 koronavirüs ölüm vakası açıklayan bir ülkede koşullar haftalık olarak gözden geçirilmesine rağmen, Diriangén, Salı günü 10 kulübün yaptığı son toplantıda ligin devamına karşı çıkan tek kulüptü. 

Ligde üçüncü sırada yer alan siyah-beyazlı kulübün başkanı Sergio Salazar, “Oyuncularımız oynamaya devam etmek istemiyorlar. “Çok korkuyorlar ve onları anlıyoruz. Turnuvayı askıya almak istiyoruz, ancak tüm kulüpler oy kullandı ve çoğunluk devam etmek istiyor." açıklamasını yaptı. 

Salazar, hükumetin baskıları nedeniyle diğer kulüplerin devam etmek istediğini ifade ederken, Diriangen'in devletten tek destek almayan kulüp olduğu da belirtiliyor. 

Kaynak: TRT SPOR

Sıradaki Haber
Bir "Evde kal" çağrısı da Fenomen Ronaldo'dan
Yükleniyor lütfen bekleyiniz