Futbol

Nou Camp'ın geleceği için oylama yapılacak

21 Ocak 2014 Salı 14:38 - Son Güncelleme 21 Ocak 2014 Salı 14:42

Barcelona, Avrupa'nın en büyük stadı Nou Camp için referanduma gitme kararı aldı

UEFA'nın elit statları listesinde 1998 yılından bu yana yer alan, Barcelona takımının maçlarını oynadığı Nou Camp'ın geleceği, referandumda belli olacak.

Barcelona yönetimi, 99 bin 354 kişi kapasitesiyle dünyanın 6'ncı büyük, Avrupa'nın ise en büyük stadı Nou Camp için referanduma gitme kararı aldı. Stadın yıkılıp aynı yerde yeni bir stadın inşa edilmesi yönündeki karar, 5 veya 6 Nisan'da referanduma götürülecek. Yapımı, 2017 Mayıs ayından 2021 Şubat ayına kadar sürmesi planlanan yeni stadın 105 bin kapasiteli olması, şimdikinden 5 bin daha fazla araç park alanı düşünülmesi, stat içinde yeni hizmet alanları ve VIP salonlarının oluşturulması ve stat yanına büyük bir alışveriş merkezi yapılması öngörülüyor.

Barcelona'nın basketbol maçlarını oynadığı Palau Blaugrana Salonu'nun da restorasyonunu içeren projenin toplam maliyetinin, 600 milyon avro olacağı belirtiliyor.

Barcelona Kulübü üyeleri, nisanın ilk haftasında yapılması düşünülen referandumda, yönetim kurulunun kabul ettiği projeye ''evet ' ya da ''hayır'' diyecek.

Barcelona Kulübü Başkanı Sandro Rosell, yeni Nou Camp'ın, ''Gelecek 50 yıl rahat bir şekilde kullanabilecekleri bir stat projesi olduğunu'' kaydetti.

Etiketler : BarcelonaNou Camp
Sıradaki Haber
"Televizyondan izlemek beni geriyordu''
Yükleniyor lütfen bekleyiniz