10
Temmuz 2020
Cuma
Futbol

Prandelli Heysel Faciası'nı TRT SPOR'a anlattı

28 Mayıs 2020 Perşembe 22:33 - Son Güncelleme 28 Mayıs 2020 Perşembe 23:22

Türk spor kamuoyunun da yakından tanıdığı İtalyan futbol adamı Cesare Prandelli, Juventus forması giydiği dönemde yaşanan Heysel Faciası'nın 35. yıl dönümüyle ilgili TRT SPOR muhabiri Dündar Keşaplı’ya açıklama yaptı.

35 yıl önceki finalin hiç kimse tarafından basit bir futbol final maçı olarak anımsanmadığını dile getiren Prandelli, şunları söyledi:

“35 yıl önce Juventus ve Liverpool arasında Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası finali vardı. Ama kimse sonucu ya da sahada neler olduğunu hatırlamıyor, aksine herkes saha dışında olanları anımsıyor. 39 ölü, 600 yaralı. Son derece trajik ve unutulmaz bir akşamdı. Sporla uğraşan hiç kimsenin, insanların çılgınlığının ne noktaya ulaşabileceğine göstermesi bakımından asla unutmaması gereken bir akşam.”

Prandelli, “O akşam organizasyonda büyük hata yapıldı ki olanlar oldu. Bu halen açık bir yaradır. Acı verici bir yaradır. Biz oynanmaya zorlandık. Sahaya çıktık kamu güvenliği için öyle gerekiyordu. İlk yarının sonunda durdurulabileceğini düşündük. Sonuna kadar oynamaya zorlandık. Daha önce dediğim gibi hatırladığımız bunun son derece trajik bir olay olduğu. Hiçbirimiz bunu hafızalarımızdan silemeyiz.”

Kaynak: TRT SPOR 

Sıradaki Haber
İşte İtalya'da futbola geri dönüş tarihi
Yükleniyor lütfen bekleyiniz