11
Temmuz 2020
Cumartesi
Futbol

Senegal'de Demba Ba depremi!

27 Aralık 2014 Cumartesi 14:06 - Son Güncelleme 27 Aralık 2014 Cumartesi 14:11

Taraftarların tepkisine futbol camiasından isimler de katıldı.

Demba Ba'nın Senegal Milli Takımı'na çağrılmaması ülkesinde infiale yol açtı. Taraftarların tepkisine futbol camiasından isimler de katıldı.

Beşiktaşlı Demba Ba'nın Senegal Milli Takımı'na alınmaması ülkesinde büyük karışıklığa yol açtı. Yıldız futbolcunun Afrika Uluslar Kupası kadrosunda yer almamasına ülkede bir çok isim tepki gösterdi. Tepkilerin ardından, turnuvadaki olası bir olumsuz sonuçta, teknik direktör Alain Giresse'in topun ağzına geleceği yorumları yapıldı.

"Giresse yaptığı seçimlerle kendisini riske attı" 

Senegal Milli Takımı'nın efsane isimlerinden, eski futbolcu Roger Mendy, Giresse'ye tepki gösterdi. Mendy, "Demba Ba'yı kadroya çağırmamak kolay verilecek bir karar değil. Giresse yaptığı seçimlerle kendisini riske attı" dedi.

Senegal Milli Takımı'nın eski teknik direktörlerinden, şu an Kongo'nun başında bulunan Claude Le Roy ise Demba Ba'yı överek, "Demba Ba büyük golcü. Onsuz olmak kolay olmayacaktır. Ancak şimdi Senegal bir sınavdan geçecek. Eğer onsuz olmayı başarabilirse bu takımın forvetteki zenginliğini kanıtlayabilir" diye konuştu.

"Aralarında sorun var"

Tassirou Diallo ise olayın sadece sportif bir tercih olmadığını, Senegal hocası Giresse ile Beşiktaşlı yıldız arasında sorunlar bulunduğunu açıkladı. Diallo, "Kulübündeki iyi performansına karşın milli takıma çağrılmadı. Demba Ba ile Giresse arasında problemler var" dedi.  

(Skorer)

Sıradaki Haber
Ada'da zirvede kayıp yok
Yükleniyor lütfen bekleyiniz