Futbol

Yunus'un transferine veto

26 Ocak 2016 Salı 17:33 - Son Güncelleme 26 Ocak 2016 Salı 15:44

Mainz 05’in menajeri Heidel, Yunus Mallı'nın takımda kalacağını söyledi.

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Mainz 05’in menajeri Christian Heidel, milli oyuncu Yunus Mallı’nın transferi konusunda Borussia Dortmund ile maddi yönden anlaştıklarını ancak transferin gerçekleştirilmesi konusunda zamanlamanın kendileri için uygun olmadığını söyledi.

Heidel, "sport1.de" adlı internet sayfasında yer alan haberde, Yunus Mallı’nın transferine izin vermediklerine ilişkin kararı, Borussia Dortmund’a bildirdiklerini kaydetti.

Transferin gerçekleşmemesinin maddi durumla ilgili olmadığına dikkati çeken Heidel, "Maddi olarak Borussia Dortmund ile anlaştık ancak transferin zamanı bize uygun değil" ifadesini kullandı.

Yunus Mallı’nın hem takımın en fazla gol atan oyuncusu hem de en önemli parçası olduğuna işaret eden Heidel, kadronun bu şekliyle kalmasını ve bunun bozulmamasını istediklerini vurguladı.

Borussia Dortmund’un teknik direktörü Thomas Tuchel'in, eski oyuncusu Yunus Mallı’yı hemen kadroya katmak istediği ve bunun için kulübün 13 milyon avro transfer bedeli ödemeye hazır olduğu iddia edilmişti.

Milli futbolcunun Mainz 05 ile 2018’e kadar imzaladığı sözleşmesinde 9 milyon avro karşılığında takımdan ayrılabileceği yönünde bir maddenin yer aldığı, sezon sonunda Borussia Dortmund'un bu transferi gerçekleştirebileceği öne sürülüyor.

Sıradaki Haber
Arda Bilbao maçında yok
Yükleniyor lütfen bekleyiniz