Futbol

Ensar Taşkıran'ın hedefi Türkiye

01 Aralık 2021 Çarşamba 11:10 - Son Güncelleme 01 Aralık 2021 Çarşamba 11:17  |  Kaynak : DHA

Almanya Mittelrheinliga ekiplerinden Deutz 05'de forma giyen Ensar Taşkıran, Türkiye'de forma giymek istediğini dile getirdi.

On yaşında (Taxofit) Futbol okuluna başlayan Taşkıran, 16 yaşında gençler 3. Lig Rhein Süd takımında başarılı iki sezon geçirdi. Köln'ün en eski köklü kulübü Bundesliga U17 Viktoria takımınında iki sezon formasını giyen Ensar, iki sezondur Deutz 05 in birinci takımında oynuyor.

Almanya Mittelrheinliga ekiplerinden Deutz 05 forması giyen Enes Taşkıran, ilk hedefinin Ümit Milli takım olduğunu açıkladı.

Almanya'nın Köln kentinde yaşayan 18 yaşındaki gurbetçi Ensar Taşkıran, milli takım yetkililerine mesaj göndererek Türkiye'nin ümit milli takımında oynamak istediğini dile getirdi ve sonra da Almanya ile Türkiye'den gelen teklifleri değerlendireceğini söyledi.

Sol bek ve sol kanat oynayan gurbetçi oyuncu şu açıklamaları yaptı: "Küçük yaşlarda futbola başladım. Köln'deki Futbol okulu Taxofit’te futbol eğitimimi aldım. Victoria Köln'de oynadım. Şimdi Köln Deutz 05 takımında oynuyorum. Gelecekte Türkiye'de futbol oynamak istiyorum. Sol ayağımı iyi kullandığım için sol bek oynuyorum. Bu sezon şimdilik iki golüm var. Başta Fortuna Köln olmak üzere asistlerim var. Türkiye Ligi ve Almaya Bundesliga Ligi'ni yakından takip ediyorum. Nasip kısmet olursa Türkiye Birinci ya da Süper Lig'de yukarılarda oynamak istiyorum. İlk hedefim Türkiye'nin ümit milli takımında oynamak sonra da Almanya ile Türkiye'den gelen teklifleri değerlendireceğim.

Sıradaki Haber
Trabzonspor'dan borsada rekor
Yükleniyor lütfen bekleyiniz