5
Mart 2021
Cuma
Futbol

Fatih Terim: Güzel bir geceydi

20 Ocak 2021 Çarşamba 22:30 - Son Güncelleme 20 Ocak 2021 Çarşamba 23:23  |  Kaynak : DHA

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, deplasmanda da kazanma alışkanlığı edinmeleri halinde sahalarında aldıkları farklı galibiyetlerin daha da anlamlı olacağını söyledi.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, deplasmanda da kazanma alışkanlığı edindikleri takdirde bu galibiyetlerin daha anlamlı olacağını söyleyerek, "Galatasaray'ın oyununu ön plana çıkartmak lazım, hakkını vermek lazım. Sadece atılan goller değil, yapılan varyasyonlar, yapılan aksiyonların hakkını vermek lazım. Deplasmanda da kazanmaya başladığımız zaman buradaki galibiyetlerin anlamı daha da fazla olacaktır. Tam takım bir arada olabilirsek... Feghouli'nin sakatlığından dolayı 3 hafta olamaması, fizik olarak daha tam olarak iyi değil. Babel keza öyle. Bazı oyuncularımız eşit seviyeye gelirse, daha iyi olacağız. Oyuncularımı kutluyorum. Muslera'nın dönüşünü sevinçle karşılıyorum, bizim için önemli Muslera. Kalede olması, takımla beraber olması çok hoş bir şey. O bize güç veriyor. Bütün takımı tebrik ediyorum. Güzel bir geceydi. Zaten 3-4 günde bir maç oynuyoruz, herkes için kolay değil. Kaybedilen puanların değerini biliyoruz" ifadelerini kullandı.

"En büyük özelliğimiz, kimin ihtiyacı olursa olsun, onları sevgiyle tedavi etmek"

220 gün sonra sahalara dönen Fernando Muslera'yla ilgili gelen soru üzerine Fatih Terim, şöyle konuştu: "Muslera kolay bir süreç geçirmedi. Ayağı kırıldıktan sonra bir de anneyi kaybetmek kolay değildi ama bunların hepsinin üstesinden geldi. Burası onun ailesi. En büyük özelliğimiz, kimin ihtiyacı olursa olsun, onları sevgiyle tedavi etmek. Gerek biz, gerek arkadaşları, gerek antrenörlerimiz, gerek diğer kaleci arkadaşlarımız, her gün sevgi göstererek bu yaşadıklarını hafifletmeye çalıştık. Muslera bizim için sadece bir kaleci değil, bir kaleciden daha öte. Onun gelişinde transferini isteyen bizdik. 10 senede Galatasaray'da çok önemli işler yaptı. İnşallah daha uzun yıllar bu kaleyi koruyacaktır. (Arda'nın kaptanlığı Muslera'ya vermesi) Arda böyle bir karaktere sahip. Onun için de çok seviliyor. Açıkçası benim haberim yoktu. Bana söyledikleri zaman çok mutlu oldum. Arda'ya yakışan da budur. Demin de söyledim. İçeride veya dışarıda, Arda bizim için Muslera gibi çok şey ifade ediyor. Kendi ocağından yetişmiş, Galatasaray'ı iyi bilen, güvendiğim bir futbolcum. O kadar ki muhakkak ki Galatasaray'ın geleceğinde yeri olacaktır teknik olarak. Ona inanıyorum ve güveniyorum."

Fatih Terim, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in başlattığı bağış kampanyası ile ilgili ise "Haberim yok. Haberim olmayan bir şeye yorum yapmayayım. İlk defa duyuyorum" değerlendirmesinde bulundu.

"Omar inşallah en kısa zamanda futbola döner"

Omar Elabdellaoui'nin bugün takımı antrenmanda ziyaret etmesine değinen Terim, "Arkadaşlar düşünebiliyor musunuz? Norveç Milli Takımı kaptanısınız, burada çok mutlusunuz, çok iyi oynuyorsunuz. Ailenizi mutlu etmek için bir eylemde bulunuyorsunuz ve kaza geçiriyorsunuz. Çok zor. İlk andan itibaren hepimiz yanındaydık. Hepimiz aynı anda yeni yıl eski yıl demeden başına koştuk. Çok zor bir süreci, insanlar ancak sevdikleriyle atlatabilirler. Böyle dayanabilirsiniz. Onun için bizden bir saniye ayrı kalmadı hastanede. Hep unutuyoruz ama sık sık söylemek lazım. Doktorlarımıza, hastanemize çok teşekkür ediyoruz. Onlar da seferber oldular. Her türlü kontrolü veyahut da yapabileceklerinin fazlasını yaptılar. Omar ve ailesi, büyük Galatasaray ailesinin ne olduğunu da gördü. O da ailemizin Muslera gibi bir parçası. Bugün hayatımda gördüğüm en anlamlı sahnelerden bir tanesiydi. Aniden kardeşiyle beraber içeri girdi. Spontane gelişen bir şey. Birden alkış reaksiyonu geldi. Daire daraldı ve kucaklaşmalar başladı. Birkaç kelime söylemek istedi, söyleyemedi, ağlamaya başladı. Hepimiz duygulandık. Antrenmanda birer çay kahve içtik. Yüzündeki yanıklar böyle olmayacak demişlerdi, hakikaten de iyi gidiyor. Allah önce canını bağışladı. İnşallah en kısa zamanda da futbola döner. Hırslı, inançlı bir futbolcumuz. Ne olursa olsun yalnız olmadığını hissettirdikleri için, bütün hissettirenlere teşekkür ediyorum. İnşallah umduğu gibi olur. Futbola döneceğine inanıyorum. Diyelim ki olmadı, Allah ailesine bağışladı diye şükretmek lazım" dedi.

"Transfer olursa çok iyi olur, olmazsa da dünyanın sonu değil"

Maçla ilgili çok teknik analiz yapmak istemediğini kaydeden deneyimli teknik adam, "Farklı galibiyetlerden sonra bol bol anlatmak çok kolaydır. Denizlispor bir sürü problemle uğraşıyor. Oynamaya da çalışıyorlar. Böyle sonuçlar hepimiz için olabilir. Transfere gelince, daha 10 günümüz var. Yapabileceğimizin en iyisini yapacağız inşallah. Olması için liste de verdik, isimleri de saydık. Olmaması halinde yapacak bir şey yok. Kalan sağlar bizimdir. Olursa çok iyi olur, olmazsa da dünyanın sonu değil" diye konuştu.

Sıradaki Haber
Galatasaray'dan iç sahada "6 gollü" tarife
Yükleniyor lütfen bekleyiniz