Futbol

Infantino, Dünya Kupası'yla ilgili önerisinde ısrarlı

17 Ekim 2021 Pazar 00:39 - Son Güncelleme 17 Ekim 2021 Pazar 00:52  |  Kaynak : TRT SPOR

FIFA Başkanı Gianni Infantino'nun Dünya Kupası'nın iki yılda bir düzenlemesi yönündeki ısrarı sürüyor. Venezuela'yı ziyaret eden Infantino, "Her ülke bu organizasyona ev sahipliğini yapma hayalini hak ediyor" dedi.

FIFA Başkanı'nın gündeminde yine Dünya Kupası var. Gianni Infantino, 1 numaralı futbol organizasyonun, 4 yerine iki yılda bir düzenlemesi teklifini yeniledi.

Güney Amerika turunu sürdüren FIFA Başkanı, Venezula ziyaretinde konuyla ilgili konuştu.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile görüşen dünya futbolunun patronu, "FIFA olarak görevimiz, sürekli futbolu nasıl geliştirebileceğimizi düşünmek ve bu oyunu gerçekten küresel hale getirmek" dedi.

Infantino, organizasyonun iki yılda bir düzenlenmesinin daha fazla ülkeye ev sahipliği şansı tanıyacağına vurgu yaptı.

İtalyan asıllı İsviçreli futbol adamı, "İlk dünya kupası düzenlenirken FIFA'nın üye sayısı 40'tı... Artık FIFA Başkanı 111 ülkeyi temsil ediyor ve tüm bu ülkelerin organizasyona dair hayal kurmaya hakkı var. Bu bile konuyu yeniden düşünmek için yeterli bir sebep" ifadelerini kullandı...

Infantino'nun bir süredir gündemde tuttuğu iki yılda bir Dünya Kupası teklifine, futbol çevreleri olumsuz tepki göstermişti.

UEFA da Dünya Kupası ile Avrupa Şampiyonası'nın çakışma ihtimalinden dolayı turnuvanın iki yılda bir düzenlenmesine karşı çıkıyor.

Sıradaki Haber
Türkiye umudunu koruyor
Yükleniyor lütfen bekleyiniz