Futbol

Nihan Su: İyi bir oyun sergiledik

07 Aralık 2021 Salı 22:20 - Son Güncelleme 07 Aralık 2021 Salı 22:23  |  Kaynak : AA

Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Nihan Su, Galatasaray'ı 7-0 yendikleri özel maçta iyi bir performans ortaya koyduklarını söyledi.

Kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla oynanan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Nihan Su, tarihi bir gün yaşadıklarını dile getirerek, "Üç aydır kurulan bir şubeyiz ve kızlarımız bugün sahada istediğimiz oyun kalitesini gösterdi. Rakibimizi de iyi analiz etmiştik. İyi bir oyun sergilediğimizi düşünüyorum. 'Kadına şiddete son' temalı bir organizasyona katılmaktan dolayı, kendi adıma ve camiamız adına çok mutluyum. Galatasaray'a da çok teşekkür ediyoruz, bizleri çok iyi ağırladılar. Biz de şubat ayı içinde kendi sahamızda güzel bir tablo ortaya koymak istiyoruz." diye konuştu.

Nihan Su, izleyenlere güzel bir maç izlettirdiklerini anlatarak, "Kadın futbolu daha da ileriye gidecek. Bizler bunları sahada göstermeye devam edeceğiz. Kadınlarımızın kendi ayakları üzerinde durması, toplumda kendini iyi ifade edebilmesi ve her alanda olduğu gibi futbolda da var olduklarını göstermeleri gerekiyor. Hayalleri futbol olan kız çocuklarımıza rol model olmaya çalışıyoruz. Güzel bir akşam oldu, biz çok mutluyuz. Kızlarımız ilk defa böyle bir seyirci önünde oynadılar, onların da heyecanlarına ortak oldunuz, teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Galatasaraylı futbolcunun maçın hemen başında gördüğü kırmızı kartla ilgili soru üzerine Nihan Su, şunları kaydetti:

"Ben farklı düşünüyorum, oyunun içinde gelişen bir durum oldu. Hakem kendi takdir hakkını kullandı. Oyunun başında olması, onların planlarını bozmuş olabilir. Futbolun içinde olan şeyler. Bunun şiddetle ilgisinin olduğunu düşünmüyorum. Biz Galatasaray camiasını çok seviyoruz, Nurcan hoca ile yıllardır arkadaşız. Bugün farklı gelişti oyun, yarın daha farklı olabilir. Önemli olan iki takımın sahada görüntü verebilmesiydi."

Nihan Su, yeni kurulan bir takım olduklarını vurgulayarak, "Yabancı oyuncu konusunda da doğru tercihler yaptığımızı düşünüyorum. Bizim için iyi bir hazırlık maçı oldu ama lig için biraz daha zamana ihtiyacımız var. Biz Fenerbahçe olarak her alanda olduğu gibi kadın futbolunda da doğru adımlar atarak zirvede yerimizi almak istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Fenerbahçeli oyuncu Zeynep Ülkü Kahya da maça çok iyi hazırlandıklarını belirterek, "İyi bir galibiyet aldık. Bunun için çok mutluyuz. Kadınların her alanda başarılı olabileceğini gösterdiğimizi düşünüyorum. 7-0'lık skoru bekliyorduk çünkü çabalarımızın sonucunu aldığımızı düşünüyorum." dedi.

Sarı-lacivertli oyuncu İlayda Cansu Kara da galibiyetten dolayı çok mutlu olduklarını anlatarak, "Çok iyi hazırlandık. Galibiyeti hak ettik. Kırmızı kart olmasaydı da yine kazanan biz olurduk." ifadelerini kullandı.

Galatasaray cephesi

Galatasaray Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Nurcan Çelik, Fenerbahçe'ye 7-0 yenildikleri maçla ilgili, "Rakibimizin 5. dakikada kırmızı kartla oyuncusu atılsaydı biz bu şekilde davranmazdık. Galatasaray camiası bunu yapmazdı. Günün anlam ve önemine yakışır bir skor olmadı." dedi.

Kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla oynanan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Nurcan Çelik, çok üzgün olduklarını dile getirerek, "Şimdi Fatih hocayı daha net anlıyorum. Kırmızı verilmeyebilirdi, orada biraz niyete bakar durum. Direkt rakibe kasti bir şey yoktu. Sarı kartla durumu giderebilirdi. O da herhalde heyecana yenildi. Oyuncular da heyecana yenildi. Tarihte ilk defa böyle bir ambiyansta maç oynadılar. Maça fiziksel olarak hazırlardı. Belki zihinsel olarak çok iyi hazırlanamadılar." ifadelerini kullandı.

Nurcan Çelik, maçın hemen başında oyuncularının kırmızı kart görmesinin oyunlarını etkilediğini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Rakibimizin 5. dakikada kırmızı kartla oyuncusu atılsaydı biz bu şekilde davranmazdık. Galatasaray camiası bunu yapmazdı. Günün anlam ve önemine yakışır bir skor olmadı. Üzüldük açıkçası. Burada her koşula hazır olmamız gerektiğini gördük. Özellikle böyle bir günde skorun da farklı olması gerekiyordu. Bugün hakemin oyunumuzu etkilediğini düşünüyorum. Hakem azizliğine uğradık. Böyle bir dostluk maçında, 5. dakikada oyuncu atılmaz."

Galatasaraylı futbolcu İsmigül Yalçıner de skor nedeniyle çok üzgün olduklarını vurgulayarak, "Bizlere emek veren hocalarımızdan, Galatasaray yönetiminden ve ailesinden arkadaşlarım adına özür diliyorum. Bunun telafisi için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bunun sezona yansıması olumlu olacak. Bir musibet bin nasihatten iyidir. Çok üzgünüz." diye konuştu.

Sıradaki Haber
Galatasaray Kadın Futbol Takımı'na ana sponsor
Yükleniyor lütfen bekleyiniz