Tüm Ligler
Tüm Ligler
Süper Lig
TFF 1. Lig
Premier Lig
Primera Lig
Bundesliga I
Serie A
Ligue 1
16
Aralık 2019
Pazartesi
CANLI
Futbol

"Görevimi başarıyla yaptım"

29 Temmuz 2019 Pazartesi 11:00 - Son Güncelleme 29 Temmuz 2019 Pazartesi 11:03

Eski A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Ay Yıldızlı ekibi çalıştırdığı dönem hakkında açıklamalarda bulundu. Rumen teknik adam, alt liglerde oynayan futbolcuların, yüksek seviyelere çıkabileceğini gösterdiğini söyledi.

Mircea Lucescu, A Milli Takım ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Fanatik Gazetesi'ne konuşan Rumen çalıştırıcı, kendi döneminde milli takımı gençleştirmek için Süper Lig’de görev yapan teknik direktörlerle görüştüğünü söyledi.

Teknik Direktörlerden gençlere şans vermelerini istediğine dikkat çeken Lucescu, "Eldeki yetenekli oyuncular, tecrübelensin diye alt liglere yollanıyor ve unutuluyorlar. 30 yaşın üstündeki bir takımı, gençleştirdim. Görevimi de başarılı bir şekilde bitirdiğime inanıyorum" dedi.

Alt liglerde oynayan futbolcuların, yüksek seviyelere çıkabileceğini de gösterdiğini belirten Mircea Lucescu, "Zeki, Merih, Ertuğrul, Berkay, Mert Müldür gibi çok iyi oyuncular var. Özellikle Mert'in nasıl keşfedilmediğini anlamıyorum. Kaan, Çağlar, Cengiz, Okay da daha önce oynamıyorlardı. Benimle birlikte oynamaya başladılar'' ifadesini kullandı.

Milli takımda yaptıklarının göz ardı edildiği de vurgulayan tecrübeli teknik adam, ''Burada yaptıklarımın onaylanmadığını, tanınmadığını ve gözardı edildiğini görüyorum'' diye konuştu.

Kaynak: TRT SPOR
 

Etiketler : Mircea Lucescu