Futbol

Ribas: Türkiye, üst seviye bir takım

12 Kasım 2021 Cuma 11:16 - Son Güncelleme 12 Kasım 2021 Cuma 11:20  |  Kaynak : TRT SPOR

Cebelitarık teknik direktörü Julio Cesar Ribas, Milli Takımımızın en üst seviyedeki takımlardan biri olduğunu ifade etti.

Cebelitarık teknik direktörü Julio Cesar Ribas, TRT Spor'un sorularını yanıtladı.

Zor bir maça çıkacaklarıın dile getiren Ribas, Türkiye hakkında bilgi aldığını belirterek, “Burada olmak benim için büyük bir gurur. Türkiye’ye ilk gelişim ancak bura hakkında çok şey biliyorum. Yakın dostlarım Lugano ve Muslera’dan Türkiye hakkında güzel şeyler duydum.” dedi.

Türkiye'nin en üst seviyedeki takımlar arasında yer aldığını belirten Ribas, şunları söyledi:

“Her maçın ayrı bir düzeni var. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz ancak çok zorlu bir gruptayız. Belki de bugüne kadar denk geldiğimiz en zor grup. Cebelitarık’ta oynadığımız maçtaki gibi bir düzenle oynamak istiyoruz. O maçta da Türkiye, kalitesini ve hangi sınıfta olduğunu belli etmişti. Benim için en üst seviyede olan takımlardan bir tanesi. Bizim ardımızdan Karadağ ile oynayacaklar. Çok genç bir kadroya sahibiz, bir yapılanma dönemindeyiz. Genç arkadaşlarımızla bazı şeyler başarmak istiyoruz. Ne olacağını yarın göreceğiz ancak güzel bir maç olacak.”

Tecrübeli teknik direktör, kritik maçın atmosferine vurgu yaptığı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türk seyircisiyle alakalı bilgim var. Futbolcu, seyirci önünde oynamak ister. Bizim için de çok güzel bir atmosfer olacaktır. O baskıyla birlikte kendinizi büyütürsünüz. Kendi tarafımızda bundan yararlanmaya çalışacağız.”

"Kazanmak için sahaya çıkacağız"

Cebelitarık'ın orta saha oyuncusu Julian Valarino da sahaya üç puan için çıkacaklarını belirterek, “Türkiye’nin kazanması gerektiğini biliyoruz. Biz de sahaya kazanmak için çıkacağız. Sahada tek amacımız bu oluyor. Yarın ne olacağını göreceğiz.” dedi.

Sıradaki Haber
A Milli Kadın Futbol Takımı'nın aday kadrosu açıklandı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz