Futbol

VİDEO | Türk Milli Takımı neden olmasın?

12 Kasım 2014 Çarşamba 14:03 - Son Güncelleme 12 Kasım 2014 Çarşamba 18:06

''Bir gün Türk Milli Takımı için oynayabilirim''

Türkiye'nin Brezilya ile maç oynayacağını duyduğunda çok sevindiğini söyleyen Alex Telles, "Benim için çok güzel bir gün. Ülkem, futbol oynadığım ülke ile maç yapacak. Benim de hayalim Brezilya Milli Takımı'nda oynamak. Böyle bir maç olacağı için çok mutluyum. Maçta oynamak isterdim. Galatasaray'da oynamak, burada güzel işler başararak Milli Takım'a gitmek hayalim" ifadelerini kullandı. 

Her oyuncunun kendi ülke milli takımında oynamak istediğini vurgulayan Telles, "Benim de hayalim Brezilya Milli Takımı. Ailemle sürekli buranın ne kadar güzel olduğunu konuşuyoruz. Türkiye'nin, insanlarının bize davranışı çok güzel. Niye olmasın? Belli olmaz, bir gün Türk Milli Takımı için oynayabilirim. Ama her zaman öncelikli tercihim Brezilya" diyerek A Milli Futbol Takımı'na yeşil ışık yaktı.

Bir futbolcunun her zaman oynamak istediğini dile getiren Brezilyalı oyuncu şöyle devam etti, "Bazen yedekte olabiliyorsunuz. Yedek olmam kadromuzun iyi olduğunu gösterir. Hocanın kararına saygı duyuyorum. İhtiyaç olduğu zaman oynarım.  Bir futbolcu hep oynamak ister. Beni oynatmak isterse, hazır olduğumu kendisi de biliyor."

Transfer iddialarını da yanıtlayan Telles, "Gelen resmi herhangi bir şey yok. Ancak bir takım haberler çıkıyor ve bu haberler beni motive ediyor. Önceliğim Galatasaray. Bu tür transfer haberleri beni motive eder. Burada mutluyum ve hedefim devamlı forma giyebilmek" diye konuştu. 

Yeni yönetimle ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine ise Telles, "Başkanımız göreve geldiğinde beraber yemek yedik. Sıcakkanlı ve Galatasaray'a yardıma gelmiş bir isim. Abdurrahim Albayrak'la yeni tanışıyorum ama nasıl bir insan olduğu bana anlatıldı. Ben de görmüş oldum. Bu tip değişimler farklı motivasyonlar getiriyor. Olumlu bir hava olduğunu düşünüyorum" yanıtını verdi.

Telles sözlerinin sonunda, "Lideriz ama eleştiriler var. Bu da Galatasaray'ın ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. Her zaman daha iyisi isteniyor. Biz de bunun bilincindeyiz. Çok kaliteli bir kadroya sahibiz. Milli takımlara çok kaliteli oyuncular gönderiyoruz. Galatasaray markasını daha üst düzeye çıkarmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

NTV SPOR

 

İLGİLİ GALERİLER

Sıradaki Haber
Messi'nin mevkisi değişiyor
Yükleniyor lütfen bekleyiniz