3. Lig'de çıkanlar ve düşenler
30 Nisan 2016 Cumartesi 20:28 - Son Güncelleme 30 Nisan 2016 Cumartesi 22:44BB Erzurumspor, Etimesgut Belediyespor ve Kastamonuspor 1966, 2. Lig'e yükseldi.
Spor Toto 3. Lig'de normal sezon 2 maç dışında tamamlandı.
Ligde 3. Grup'ta Kastamonuspor 1966-Dersimspor karşılaşması, 1 Mayıs Pazar günü saat 15.30'da oynanacak. Aynı grupta dün (30.04.2016) oynanması planlanan Çine Madranspor-Sandıklıspor karşılaşması, konuk ekibin sahaya çıkmaması nedeniyle yapılamadı. Karşılaşmayla ilgili kararı, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) verecek.
1. Grup'ta Büyükşehir Belediye Erzurumspor, 2. Grup'ta Etimesgut Belediyespor ve 3. Grup'ta da Kastamonuspor 1966, Spor Toto 2. Lig'e yükseldi.
1. Grup'ta Arsinspor, Gölbaşıspor, Turgutluspor, 2. Grup'ta 1920 Maraşspor, Zara Belediyespor, Ayvalıkgücü Belediyespor ve Gaziosmanpaşa, 3. Grup'ta ise Körfez İskenderunspor, TKİ Tavşanlı Linyitspor, Çine Madranspor ve Sandıklıspor, Bölgesel Amatör Lig'e düştü.
1. Grup'ta yer alan ve maç eksiği bulunan Cizrespor ile ilgili kararı TFF verecek.
Play-off eşleşmeleri
Spor Toto 2. Lig'e yükselecek diğer 3 takımın belirleneceği play-off maçları için eşleşmeler de belli oldu.
Son maçların ardından oluşan puan durumuna göre 1. Grup'ta Birlik Nakliyat Düzyurtspor-Kızılcabölükspor ve Zonguldak Kömürspor-Tire 1922, 2. Grup'ta Adliyespor-Diyarbekirspor ve Ofspor-Bodrum Belediyesi Bodrumspor, 3. Grup'ta da Beylerbeyi-Bayburt Grup Özel İdare ve Çorum Belediyespor-Niğde Belediyespor eşleşmeleri oluştu.
Play-off mücadelesinde ilk maçlar 5 Mayıs Perşembe, ikinci maçlar ise 9 Mayıs Pazartesi günü oynanacak. Finaller ise 14 ve 15 Mayıs'ta yapılacak.
Normal sezonun ardından gruplarda oluşan puan durumları şöyle:
1. Grup: Sonuçlar ve puan durumu
Silivrispor-Maltepespor: 0-1
Arsinspor-Altay: 3-0
Birlik Nakliyat Düzyurtspor-Tire 1922: 3-1
Büyükşehir Belediye Erzurumspor-Turgutluspor: 4-2
Bursa Nilüferspor-Yeşil Bursa: 1-3
Kırıkhanspor-Kozan Belediyespor: 4-1
Düzcespor-Tekirdağspor: 1-0
Erzin Belediyespor-Zonguldak Kömürspor: 4-2
|
2. Grup: Sonuçlar ve puan durumu
Etimesgut Belediyespor-Payasspor: 1-2
Adliyespor-Diyarbekirspor: 0-0
Orhangazispor-1920 Maraşspor: 0-0
Sultanbeyli Belediyespor-Denizli Büyükşehir Belediyespor: 2-0
Kemerspor 2003-Ayvalıkgücü Belediyespor: 6-2
Manisa Büyükşehir Belediyespor-Gaziosmanpaşa: 2-0
Sakaryaspor-Sancaktepe Belediyespor: 2-3
Zara Belediyespor-Yomraspor: 3-2
Bodrum Belediyesi Bodrumspor-Ofspor: 2-0
|
3. Grup: Sonuçlar ve puan durumu
Gölcükspor-Niğde Belediyespor: 2-0
Bayburt Grup Özel İdare-Darıca Gençlerbirliği: 1-1
24 Erzincanspor-Beylerbeyi: 1-1
Çorum Belediyespor-Körfez İskenderunspor: 1-0
Van Büyükşehir Belediyespor-Manavgatspor: 3-0
Bergama Belediyespor-TKİ Tavşanlı Linyitspor: 2-4
Batman Petrolspor-Dardanelspor: 2-1
Çine Madranspor-Sandıklıspor: (Sandıklıspor maça çıkmadı)
|
SICAK GELİŞMELER
- Beşiktaş Emlakjet - Bourg maçı TRT SPOR'da
- Beşiktaş'ta gündem Salih Özcan ve Schick
- Sultanlar Ligi'nde eşleşmeler belli oldu
- Fenerbahçe Opet sezonu zirvede tamamladı
- Batman Borsa İstanbul Belde Ortaokulu'ndan tarihi başarı
- Erteleme maçı VakıfBank'ın
- Diawara kamptan ayrıldı
- Zeynep Sönmez çeyrek finalde
- Can Gebetaş'tan kritik toplantı öncesi açıklama
- Sivasspor'dan 3 gollü prova