25
Ağustos 2019
Pazar
Futbol

Brendan Rodgers'tan Çağlar Söyüncü'ye övgü

11 Ağustos 2019 Pazar 21:48 - Son Güncelleme 11 Ağustos 2019 Pazar 21:48

Leicester City'nin kendi sahasında Wolverhampton ile 0-0 berabere kaldığı maçın ardından Leicester City menajeri Brendan Rodgers, milli futbolcu Çağlar Söyüncü için övgü dolu sözler söyledi.

Leicester City'in evinde ağırladığı Wolverhampton mücadelesinde 90 dakika forma giyen Çağlar Söyüncü, büyük beğeni topladı. Maç sonunda milli oyuncu hakkında önemli açıklamalarda bulunan Brendan Rodgers, "Harry Maguire'ın yerini dolduran bir oyuncu için işler asla kolay olmayacak ama Çağlar bu durumla çok iyi başa çıktı ve mükemmel bir oyun ortaya koyduğunu düşünüyorum"  dedi.

"Geçtiğimiz yıl talihsizdi"

Geçen yıl milli oyuncunun fazla süre alamamasına değinen 46 yaşındaki menajer, "Bu durumla başa çıkabildi. Geçtiğimiz yıl talihsizdi. Premier Lig farklı bir yapı ve adapte olmaya çalışıyordu. Talihsizdi çünkü geçtiğimiz yıl takım haftada bir maç oynuyordu ve takımın bir dengesi vardı"  açıklamasında bulundu.

"Öğrenmeye açık bir oyuncu"

Çağlar Söyüncü'nün kendini geliştirmek için çalıştığını ifade eden Brendan Rodgers, "Geçtiğimiz yıl kupa maçlarında oynadığını biliyordum. İşler onun için yolunda gitmemiş olabilir ama onun gerçekten öğrenmeye açık bir oyuncu olduğunu görüyorum. İlk geldiğinde çok iyi İngilizce konuşamıyordu. Uyum çok önemli"  şeklinde konuştu.

Kaynak:DHA