Futbol

Osmanlıspor hocasını bırakmıyor!

21 Mayıs 2015 Perşembe 13:38 - Son Güncelleme 21 Mayıs 2015 Perşembe 13:40

Yurtgüven "Uğur Tütüneker ve teknik ekibinden son derece memnunuz."

Spor Toto Süper Lig'e yükselen Osmanlıspor'da genel menajer Ender Yurtgüven, gelecek sezon teknik direktör Uğur Tütüneker ile yola devem etmeyi düşündüklerini bildirdi.

Yurtgüven, 5 sezon sonra Süper Lig'e çıkan Osmanlıspor'un hedefleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından, 2009 yılında Türk futbol tarihinin en ağır yaptırımıyla "haksız yere" küme düşürüldüklerini savunan Yurtgüven, "Hiçbir kulübün yaşamadığı uygulamaya maruz kaldık. Tabii o günleri tarif etmek imkansız. Gerçekten çok acı çektik, üzüntülü zamanlar geçirdik. Bizim en çok üzüldüğümüz nokta, o dönemde çok yalnız bırakıldık. Çok şükür, bileğimizin hakkıyla bizden alınan hakkı tekrar geri aldık" diye konuştu.

Yurtgüven, Süper Lig'e yabancı olmadıklarına işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Süper Lig'e ait bir kulüptük zaten. Hak ettiğimiz yere geldik. Sezon başında Osmanlıspor ismini almamızla beraber yönetim kurulumuz, futbol takımımız için kısa, orta ve uzun vadeli hedefler belirlemişti. Kısa vadeli hedef, bu yıl Süper Lig'e çıkmaktı ki bunu başardık. Orta vadeli hedefimiz, Avrupa kupalarına katılmak. İnşallah, ondan sonraki hedefimiz de Süper Lig'i şampiyon bitirebilmek. Şimdi, Süper Lig'de ilk 5'te yer almayı ve Avrupa kupalarına katılmayı amaçlıyoruz."

"Tütüneker'le yola devam"

Teknik direktör Uğur Tütüneker ile devre arasında 1,5 yıllık sözleşme imzaladıklarını hatırlatan Yurtgüven, Tütüneker ve ekibinden memnun olduklarını vurguladı.

Yurtgüven, Süper Lig'e çıkmalarında Tütüneker ve ekibinin büyük emeklerinin bulunduğunu ifade ederek, "Sağolsunlar, başarılı oldular. Hocamızla devam etmeyi düşünüyoruz" dedi.

"Çok flaş transferler yapabiliriz"

Osmanlıspor'un ismi ve futboluyla Süper Lig'e renk katacağını vurgulayan Yurtgüven, transfer yaparken mali disiplinden ödün vermeyeceklerini söyledi.

Yurtgüven, bütçeyi aşmadan dengeli bir takım kuracaklarını belirterek, şunları kaydetti:

"İdari ve yönetimsel anlamda tecrübeli bir ekibiz. Tabii ki takviyelerimiz olacak. Takıma katkı sağlayacak isimleri alacağız fakat şu unutulmamalı, yıllardır mali disipline dikkat eden bir kulübüz. UEFA'nın mali kriterleri son dönemde çok dile gelmeye başladı. Biz uygulama başladığı ilk günden bu yana kulüp lisansını alabilen bir kulübüz. İlerleyen zamanlarda mali durumların kulüpler için çok belirleyici olacağına inanıyoruz. Dolayısıyla çok flaş transferler yapabiliriz. Ancak bu çok büyük maliyetli transferler yapacağımız anlamına gelmez. Çok iyi futbolcuları, çok ucuz maliyetlerle transfer edeceğimize inanıyorum."

Başkentten yeni sezonda Süper Lig'de iki takımın yer alacağına değinen Yurtgüven, "Bir dönem Ankara, 4 takımla temsil ediliyordu. O günler inşallah tekrar yaşanır. Ankara'da yaşayan bir insan olarak, bunu çok arzu ediyorum. Başkentin en önemli takımlarından Ankaragücü'nün de Süper Lig'e dönmesini çok umut ediyorum. İnşallah, eskisi gibi 3-4 Ankara takımının bulunduğu bir Süper Lig izleriz. Bu sezon Gençlerbirliği ile en iyi şekilde Ankara'yı temsil edeceğimizi düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Yurtgüven, PTT 1. Lig'deki son maçlarını 23 Mayıs Cumartesi günü sahalarında Bucaspor ile oynayacaklarını anımsatarak, "Kutlamalar yapacağız. Tüm sevenlerimizi, başkentlileri Osmanlı Stadı'na bekliyoruz. Gerçekten şölen olacak. Yönetim kurulumuz, bu konuda hazırlık yapıyor. Güzel, unutulmayacak bir gece olacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.

Sıradaki Haber
Yükleniyor lütfen bekleyiniz