Futbol

TKİ Tavşanlı Linyitspor'da şok

30 Kasım 2013 Cumartesi 18:46 - Son Güncelleme 30 Kasım 2013 Cumartesi 19:08

TKİ Tavşanlı Linyitspor Teknik Direktörü Tok, maçın ardından istifa etti.

PTT 1. Lig'de kendi sahasında Denizlispor'a 2-1 yenilen TKİ Tavşanlı Linyitspor Teknik Direktörü Ümit Erol Tok, takımının teknik direktörlüğünden istifa ettiğini bildirdi.

Tok, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, son iki hafta oynadıkları maçın kendileri için hayati öneme sahip olduğunu, bu maçlardan geçen hafta Fethiyespor ile berabere kaldıklarını, bugün de yenildiklerini belirtti. Tok, şöyle devam etti:

''Maçın başında karşı takım 10 kişi kalmış ve 1-0 öne geçtik. Bu kadar basit gol yemememiz lazımdı. Maçtan ziyade maçtan sonraki olaylara bakmak lazım. Ben bu yapılanları hak etmiyorum. Bu takımın hangi şartlarda kurulduğunu ve nelerle mücadele ettiğimi herkes biliyor. İlk geldiğim zaman bu takımın ligde kalmasına herkes 'mucize' diyordu ama ligde kaldık. İmkanlarımızın kısıtlı olmasına rağmen iyi bir takım kurduk, çocuklara güvendim fakat olmadı. Bir suçlu gerekiyorsa oda ben olurum. Şimdi istifamı yönetime vereceğim. İnşallah daha iyi olur, daha iyi birileri gelir ve Linyitspor'un iyi gitmesi herkes gibi beni de sevindirir.''

Denizlispor cephesi

Denizlispor Teknik Direktör Yardımcısı Ümit Turmuş da maça iyi başladıklarını fakat oyunun başında kırmızı kart görüp hata yaparak çok çabuk gol yediklerini dile getirdi.

''Takımımızın bir ruhu var buna inanıyoruz" diyen Turmuş, şunları kaydetti:

"Çok genç ve istikbal açısından futbola aç, iyi şeyler yapamaya çalışan bir kadromuz var. Tecrübeli oyuncularla, genç oyuncular çok uyumlu hale gelerek dirençli bir takım oluşturduk. Bu maçı da 10 kişiyle çevirebildik. 90 dakika 10 kişi oynamamıza rağmen dezavantajlı durumumuzu da lehimize çevirmemizi bildik. Bu başarımızın da tesadüf olmadığını gösterdik. İyi çalışıyoruz, iyi mücadele ediyoruz. Bunun için futbolcularımı kutluyorum. TKİ Tavşanlı Linyitspor taraftarına teşekkür ediyorum. Bizleri maçın başında davet ederek güzel misafirperverlik örneği verdi.''

İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Sıradaki Haber
Yükleniyor lütfen bekleyiniz