Futbol

"Grubu ilk sırada bitirmek istiyoruz"

31 Ekim 2016 Pazartesi 23:54 - Son Güncelleme 31 Ekim 2016 Pazartesi 20:58

Barcelona Teknik Direktörü Enrique, "Kazanmak için topsuz alanlar da dahil iyi bir futbol ortaya koymalıyız" dedi.

Barcelona Teknik Direktörü Luis Enrique bugünkü maçı kazanmaları için topsuz alan da dahil iyi bir futbol ortaya koymaları gerektiğini söyledi.

Rakiplerinin bugün sahada farklı taktiklerle kazanmaya çalışabileceklerini aktaran İspanyol teknik adam, "Her türlü duruma adapte olmalıyız. Burada oynamak farklı. Guardiola'nın felsefesini seviyorum, Manchester City'i gelecekte daha güzel günler bekliyor." diye konuştu.

Özel teknik adamların takımlarıyla yaptığı maçların farklı olduğunu dile getiren Enrique, "Eğer kazanırsak bir sonraki aşamaya geçeceğiz. Fakat bunu yapmak için topsuz alanlar da dahil iyi bir futbol ortaya koymalıyız. İlk maçtan gelen avantajımız var. Grubu ilk sırada bitirmek istiyoruz, bunun için büyük bir fırsat. Manchester City boş alanları nasıl kullanacağını biliyor." değerlendirmesinde bulundu.

Kadrodaki eksiklikler hakkında konuşmayı sevmediğini belirten deneyimli çalıştırıcı, her takımın sezon içinde eksik futbolcularla mücadele etmek zorunda kaldığını, Barcelona'nın çok iyi bir kadroya sahip olduğunu sözlerine ekledi.

İspanyol temsilcisi Barcelona'da sakatlık ve cezaları nedeniyle kaptan Andres Iniesta'nın yanı sıra Gerard Pique, Jordi Alba, Aleix Vidal ve Jeremy Mathieu forma giyemeyecek. Sakatlığı geçen milli futbolcu Arda Turan, Manchester City maçının kadrosuna alınmıştı.

Bu arada Barcelona'nın genç savunma oyuncusu Marlon, pasaportunu unuttuğu için kafileyle birlikte Manchester'a uçamadı. 21 yaşındaki Brezilyalı futbolcu, bir sonraki uçakla İngiltere'ye geldi.

Sıradaki Haber
"Final maçı gibi oynamalıyız"
Yükleniyor lütfen bekleyiniz