• BTC:
  • ETH:
  • LTC:
  • XRP:
  • SOL:
  • EXEN:
AL/SAT
Futbol

Mancini: "Maç zorlu geçecek"

25 Şubat 2014 Salı 18:53 - Son Güncelleme 25 Şubat 2014 Salı 19:07

Mancini, "Zorlu geçecek, evde oynamanın avantajından faydalanmamız lazım" dedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, UEFA Şampiyonlar Ligi ikinci turunda Chelsea ile yapacakları ilk maçın zorlu geçeceğini ifade ederek, "Evimizde oynamanın avantajından faydalanmalıyız." dedi. Premier Lig'e tekrar dönüp dönmeyeceğine ilişkin soru üzerine ise tecrübeli teknik adam, "Şu anda takımımdayım mutluyum. Galatasaray Türkiye'nin en iyi takımı. Manchester'de yaptıklarımdan da gururluyum. Geri döner miyim? Bilmiyorum" diye konuştu.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Roberto Mancini, rakip ekiple ilgili olarak, "Chelsea, Avrupa'nın en iyi takımlarından biri. Daha önce de Şampiyonlar Ligi'ni kazandılar. Bu seviyede her zaman varlar. Bizim için zorlu bir maç olacak. İyi mücadele edip, ev sahibi olma avantajını kullanmamız lazım" dedi.

"Türkiye'deki bu kuraldan hoşlanmıyorum"

Türkiye'deki yabancı sınırlamasının yarın oluşturacakları kadroyu nasıl etkileyeceği yönündeki bir soruya Mancini, "Türkiye'deki bu kuraldan hoşlanmıyorum. Bence sahada bir takımın yerli ya da yabancı bütün oyuncuları şans bulması gerekiyor. Yarın bir takım değişikliğe gitmemiz mümkün. Biz zaten iyi bir takımız." cevabını verdi.

Chelsea karşısına nasıl bir sistemle çıkacağı yönündeki soruya da Mancini, "Tüm sistemlerle bir maç çıkarılabilir. Burada önemli olan maça hangi mentalite ile çıktığınız. Yarın bütün sistemleri uygulayabiliriz." karşılığını verdi.

Chelsea Teknik Direktörü Jose Mourinho'nun, basın toplantısında genç ve tam olarak hazır olmayan bir takım olduklarını söylediğinin aktarılması üzerine İtalyan teknik adam, "Evet, tıpkı bizim gibi genç bir takımlar. Premier Lig'in üst seviye ekiplerinden biri. İyi, hatta fantastik oyuncuları olduğunu söyleyebiliriz. Bu tip maçları kazanmaya alışkınlar" değerlendirmesinde bulundu.

"Sahada düşman olmaları gerekecek"

Mancini, takımındaki oyunculardan Didier Drogba ve Wesley Sneijder'in eski hocalarına karşı mücadele edeceklerinin aktarılıp, eski bir futbolcu olarak bunun nasıl bir his olduğunun sorulması üzerine, "Bence Drogba, Chelsea için çok önemli bir oyuncuydu. (Mourinho'nun) Sneijder ile de kazandığı şampiyonluklar var. Yarın her iki oyuncumuzun da çok iyi oynamalarına ihtiyacımız var. Maçtan sonra yemeğe de çıkabilirler ama maçta düşman olmaları gerekecek" şeklinde görüş belirtti.

"Bizim hedefimiz turu geçmek"

Maçın iki teknik adam arasında bir savaş olacağı şeklindeki yorumlara katılmadığının altını çizen Mancini, "Yarınki maç iki takım arasında, iki takımın oyuncuları arasında oynanacak. Şanslıyız ki Mourinho ve ben oynamıyoruz. Yarın iyi oynamak ve kontrollü olmak durumundayız. Chelsea her an gol atabilir. Bizim hedefimiz turu geçmek" diye konuştu.

"Bitmemiş hikaye"

İtalyan teknik adam, Manchester City ile yollarının ayrılmasının, bitmemiş bir hikayeye benzetilmesi hakkında da, "Şimdi burada, İstanbul'dayım. Takımımda çok mutluyum. Galatasaray, Türkiye'nin en iyi takımı. Manchester City'de yaptıklarımızdan ve başardıklarımızdan gururluyum. Bu futbol ve her an her şey değişebilir. Fakat bir gün geri döner miyim, bilmiyorum" dedi.

Bu arada çok sayıda İngiliz medya mensubu da Roberto Mancini'nin basın toplantısını takip etti.

Sıradaki Haber
Mourinho ateş püskürdü
Yükleniyor lütfen bekleyiniz