31
Ekim 2020
Cumartesi
Futbol

Sarvan'dan açıklama

03 Ekim 2013 Perşembe 10:03 - Son Güncelleme 03 Ekim 2013 Perşembe 10:05

Eski MHK Başkanı, "itibarsızlaştırma" iddiasında bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'nun eski başkanı Oğuz Sarvan, Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü'nün düzenlediği operasyon kapsamında ifade vermesinin basında yer alma şekline sert tepki gösterdi.

Yazılı bir açıklama yapan Sarvan, şu ifadeleri kullandı:

"MHK Başkanı olarak görev yaptığım 2010-2011 sezonunda, Hakem İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan amatör küme hakem bordrolarının sistematik kontrolü sırasında, Sakarya iline ait kayıtlarda bazı hatalar tespit edilmiştir. Bu hatalar neticesinde bazı maçların birkaç kez tekrarlandığı ve o maçlarda görev yapan hakem ve gözlemcilere fazla ücret ödendiği görülmüştür.

Yapılan tespit MHK tarafından TFF Genel Sekreterliği'ne iletilmiş ve TFF tarafından bir müfettiş atanarak gerekli incelemeler yapılmıştır. İnceleme sonucunda, hataların bilgisayar kullanma becerisi eksikliğine dayalı olarak sehven yapıldığı anlaşılmış, 128 hakeme 7 bin 126 TL'lik yanlış ödeme yapıldığı tespit edilmiş, fazladan ödenen paralar ilgili kişilerden tahsil edilerek TFF hesabına yatırılmış, bilgisayara hatalı giriş yapan İl Hakem Kurulu üyesi görevinden istifa etmiştir. Bu olay nedeniyle 2013 yılında başlatılan soruşturma kapsamında 1 Ekim 2013 tarihinde ifade vermem istenmiştir. İfade olayı medyaya "Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü'nün düzenlediği operasyon kapsamında,

2010- 2011 sezonuyla ilgili olarak 'nitelikli dolandırıcılık', 'resmi evrakta sahtecilik' ve 'rüşvet' suçlamasıyla ifade verdi" şeklindeki ağır ithamlar içeren anlatım şekliyle yansımıştır. Aynı haber çerçevesinde, belgelerde 7 bin 126 TL olan yanlışlık 50 bin TL olarak ifade edilmiştir. Hukukun "kişileri itibarsızlaştırma aracı" olarak kullanılması ilk kez benim başıma gelmeyen, ulusça aşina olduğumuz bir uygulamadır. Zeka, beceri ve sağduyudan yoksun olarak hukuku bu amaçla kullananları ve buna alet olanları lanetliyorum."

Kaynak: DHA

Sıradaki Haber
Torino'da geceye damga vuran kare!
Yükleniyor lütfen bekleyiniz