Tüm Ligler
Tüm Ligler
Süper Lig
TFF 1. Lig
Premier Lig
Primera Lig
Bundesliga I
Serie A
Ligue 1
17
Ekim 2019
Perşembe
CANLI
Futbol

Taylan Antalyalı: Avrupa'dan teklifler var

11 Temmuz 2019 Perşembe 11:45 - Son Güncelleme 11 Temmuz 2019 Perşembe 11:51

Spor Toto Süper Lig'de geçen sezon küme düşen Büyükşehir Belediye Erzurumspor'un genç futbolcusu Taylan Antalyalı, açıklamalarda bulundu.

Geçen sezonu değerlendiren Taylan Antalyalı, bireysel olarak iyi bir performans sergilediğini, takımı küme düştüğü için ise üzgün olduğunu dile getirdi. Taylan, "Benim için güzel bir sezon geçti. Dolu dolu ilk sezonumdu. Takımım küme düştüğü için mutsuzum tabii ki. Ne yazık ki istediğimiz gibi sonuçlandıramadık geçen sezonu. Son maça kadar, son dakikaya elimizden geleni yaptık. Gönül isterdi ki devam edelim ama olmadı. İnşallah bu ayrılık fazla sürmez" ifadelerini kullandı.

"Büyük takımlar tarafından istenilmek çok güzel bir duygu"

Hakkında çıkan transfer haberlerine de açıklık getiren Taylan Antalyalı, "Büyük takımlar tarafından istenilmek çok güzel bir duygu. Süper Lig'de devam etmek istiyorum. Bunu hocamla, yönetimle ve başkanımızla paylaştım. Onların da düşünceleri bana yardımcı olma yönünde. Biraz zaman alacak gibi gözüküyor ama umarım en kısa zamanda sonuçlanır" şeklinde konuştu.

"Avrupa'dan teklifler var"

Sadece Türkiye'den değil Avrupa'dan da teklifler aldığını açıklayan genç futbolcu, "Avrupa'dan da teklifler var. Bu teklifleri enine boyuna değerlendirip bir karar vermek istiyoruz. Burada kulübün menfaatleri de önemli. Hem kariyerim hem de kulübün açısından doğru kararı verip önüme bakmak istiyorum" dedi.

"Avcı,Terim,Karaman çok değerli teknik adamlar" 

Abdullah Avcı, Fatih Terim ve Ünal Karaman'ın çok değerli teknik adamlar olduğunu söyleyen Antalyalı, "Üç teknik direktör de çok kaliteliler. Kendilerini ispatlamış hocalar. Üçünden de iyi şeyler alacağımı düşünüyorum. Şu an nasıl olur, neresi olur bir fikrim yok, zamana bırakmak gerekiyor. Neresi olursa olsun çok şey öğreneceğimi düşünüyorum" açıklamasında bulundu.

"Hedefim A Milli Takım formasını giymek"

Hedefinin A Milli Takım formasını giymek olduğunu vurgulayan Taylan, "Alt yaş gruplarında bütün formaları terlettim. Milli formayı giymek, tarif edilemez bir duygu. Şimdiki hedefim A Milli Takım'ın forması giymek ve uzun yıllar hizmet etmek. O hedef doğrultusunda çalışıyorum, umarım o formayı alır ve uzun yıllar giyerim" dedi.

Kaynak:DHA