14
Nisan 2021
Çarşamba
Futbol

TFF 1. Lig'de görünüm

05 Nisan 2021 Pazartesi 21:36 - Son Güncelleme 05 Nisan 2021 Pazartesi 21:38  |  Kaynak : AA

TFF 1. Lig'de tamamlanan 28. hafta maçlarının ardından GZT Giresunspor liderliğini devam ettirdi.

Ligde 28. hafta, bugün oynanan tek karşılaşmayla tamamlandı. Günün maçında Altay, deplasmanda Bursaspor'u 3-1 yendi.

Haftaya 56 puanla lider giren GZT Giresunspor, sahasında İstanbulspor ile 0-0 berabere kalarak liderliğini sürdürdü.

Liderin en yakın takipçisi Yılport Samsunspor ise rakibinin 2 puan kaybettiği haftada deplasmanda Tuzlaspor'u 2-0 ile geçerek puanını 54'e yükseltti.

Sonuçlar

TFF 1. Lig'in 28. haftasında oynanan maçlar ve alınan sonuçlar şöyle:

Tuzlaspor-Yılport Samsunspor: 0-2

GZT Giresunspor-İstanbulspor: 0-0

Ankaraspor-Akhisarspor: 4-2

Adana Demirspor-Ankara Keçiörengücü: 2-0

Altınordu-Eskişehirspor: 6-3

Beypiliç Boluspor-Adanaspor: 1-2

Menemenspor-Bereket Sigorta Ümraniyespor: 1-1

Aydeniz Et Balıkesirspor-Royal Hastanesi Bandırmaspor: 2-1

Bursaspor-Altay: 1-3

Puan durumu

Ligde 28. haftanın ardından oluşan puan durumu şöyle:

  O G B M A Y AV P
1.GZT GİRESUNSPOR 28 17 6 5 42 20 22 57
2.YILPORT SAMSUNSPOR 28 15 9 4 44 26 18 54
3.ALTAY 28 17 2 9 55 30 25 53
4.ADANA DEMİRSPOR 28 15 7 6 47 24 23 52
5.ALTINORDU 28 15 7 6 46 36 10 52
6.İSTANBULSPOR A.Ş. 28 14 6 8 49 30 19 48
7.ANKARA KEÇİÖRENGÜCÜ 28 13 7 8 34 20 14 46
8.TUZLASPOR A.Ş. 28 12 5 11 36 41 -5 41
9.BURSASPOR 28 12 4 12 46 44 2 40
10.ROYAL HASTANESİ BANDIRMASPOR 28 11 5 12 35 35 0 38
11.BEREKET SİGORTA ÜMRANİYESPOR 28 10 8 10 33 36 -3 38
12.BEYPİLİÇ BOLUSPOR 28 9 5 14 29 32 -3 32
13.AYDENİZ ET BALIKESİRSPOR 28 8 8 12 30 40 -10 32
14.ADANASPOR A.Ş. 28 8 7 13 37 41 -4 31
15.MENEMENSPOR A.Ş. 28 6 11 11 30 45 -15 29
16.AKHİSARSPOR 28 7 4 17 29 48 -19 25
17.ANKARASPOR 28 4 7 17 22 47 -25 19
18.ESKİŞEHİRSPOR 28 1 8 19 19 68 -49 8

Not: Eskişehirspor'un 3 puanı silinmiştir.

 

Gelecek haftanın programı

Ligde 29. hafta 9 Nisan Cuma günü oynanacak 3 karşılaşmayla başlayacak.

Ligde gelecek haftanın programı şöyle:

9 Nisan Cuma:

16.00 Eskişehirspor-GZT Giresunspor (Eskişehir Yeni)

16.00 Ankara Keçiörengücü-Altınordu (Aktepe)

19.00 İstanbulspor-Tuzlaspor (Esenyurt Necmi Kadıoğlu)

10 Nisan Cumartesi:

13.30 Royal Hastanesi Bandırmaspor-Menemenspor (Bandırma 17 Eylül)

13.30 Altay-Beypiliç Boluspor (Bornova Aziz Kocaoğlu)

16.00 Yılport Samsunspor-Aydeniz Et Balıkesirspor (Samsun Yeni 19 Mayıs)

19.00 Akhisarspor-Adana Demirspor (Spor Toto Akhisar)

11 Nisan Pazar:

16.00 Bereket Sigorta Ümraniyespor-Bursaspor (Ümraniye Belediyesi Şehir)

19.00 Adanaspor-Ankaraspor (Yeni Adana)

Sıradaki Haber
Yükleniyor lütfen bekleyiniz