23
Mart 2019
Cumartesi
Reklamı Kapat

Menemen'de Özalp dönemi

Görevinden ayrılan teknik direktör Taner Taşkın'ın yerine Erhan Özalp getirildi.
  • 21.10.2014 / 14:25 - trtspor.com.tr

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Menemen Belediyespor'da görevinden ayrılan teknik direktör Taner Taşkın'ın yerine Erhan Özalp getirildi.

Yeni teknik direktörün görevine başlaması nedeniyle düzenlenen basın toplantısında konuşan Menemen Belediyespor Başkanı Tahir Şahin, kulüpte 5 yıldır görev yapan ve takımı 2. lige çıkartan Taner Taşkın ile yollarını ayırdıklarını hatırlatarak "Taner hocamızla birlikte bir aile ortamında çalışma fırsatı yakaladık. Taner hocamız dahil tüm kulüp çalışanlarımızın emeğiyle 2. lige çıktık. Bugün burada anlaştığımız Erhan hocamız da bizi 18 yıl aradan sonra 3. Lige taşımıştı" dedi.

Profesyonel lige çıkmanın 2. ligden Bank Asya'ya çıkmaktan daha zor olduğunu ifade eden Başkan Şahin şunları söyledi:

"Erhan hocamızla amatör ligden profesyonel lige çıkmanın mutluluğunu yaşadık. Bugün tekrardan bize o güzel mutluluğu yaşatan, Menemen Belediyespor'a büyük katkıları bulunan değerli futbol adamı kardeşim Erhan hocamızla yeni bir sayfa açıyoruz. İnanıyorum ki Erhan hoca bütün özverisini ortaya koyarak bu takımı en iyi şekilde sırtlayacak. Menemen Erhan hocayı, Erhan hoca da Menemen'i çok seviyor. Hocamız ilçemize hayırlara vesile olsun."

Yeniden sarı lacivertli ekibin başına geçen Erhan Özalp ise "Tekrar yuvama döndüğüm için çok mutluyum. Başarı için gereken her şey yapılacaktır. Puan olarak takımın bulunduğu durum oldukça iyi. 2009'da benden sonra göreve gelen Taner hocaya bundan sonraki meslek yaşamında başarılar diliyorum. Ben kendimi Menemen Belediyespor'a borçlu hissediyorum. Kendime biz sözüm vardı. 3'te 3 yaşarak şampiyonluklar yaşamak istiyordum. Hedefim bu. En büyük destekçimiz Menemen Belediyespor taraftarımız olacak. Kollarım her zaman kendilerine açık. Profesyonel lige çıktığımızda çiçekleri boynumuza takmışlardı. Bu sene de şimdiden çiçekleri hazırlasınlar" şeklinde duygularını dile getirdi.

Özalp, basın açıklamasının ardından futbolcularla bir araya geldi. Takımın taraftarı da Özalp'a "hoşgeldin" diyerek çiçek sundu.

Erhan Özalp, daha önce 2 sezon Menemen Belediyespor'da görev yapmış, takımı 18 yıl aradan sonra 3. Lig'e çıkartığı 2008-2009 sezonu sonrasında ayrılmıştı.