Futbol

"1 puan almak da bizim adımıza çok değerli"

26 Şubat 2021 Cuma 19:42 - Son Güncelleme 26 Şubat 2021 Cuma 19:44  |  Kaynak : AA

Süper Lig'in 27. haftasında Gaziantep ile sahasında 0-0 berabere kalan İttifak Holding Konyaspor'un teknik sorumlusu Ersan Parlatan, "Bugünkü maçta 1 puan almak da bizim adımıza çok değerliydi. Sonuçta seriye devam etmiş oluyoruz." dedi.

Parlatan, müsabakanın ardından düzenlenen basın toplantısında, sahaya 3 puan almak için çıktıklarını söyledi.

Hafta başından beri karşılaşmaya çok iyi hazırlandıklarını ifade eden Parlatan, şunları kaydetti:

"Maça iyi başlayamadık. Neticesinde istediklerimizi hücumsal anlamda sahaya yansıtamadık. Ama takımımızın mücadelesinden, defansif anlayışından memnunduk. En azından gol yememe adına varını yoğunu belli bir anlayışla sahaya yansıttıkları için değerli bir puan aldık. İkinci devredeki sahaya dizilişimiz ve sahaya çıkan oyuncularımız biraz oyunu dengeleyebildi. Oyuna ortak olduk. Yine defansif anlamda iyi işler yaptık. Çok fazla pozisyon vermedik. Tabii kendimiz de pozisyonlara giremedik bunu da net ifade etmemiz gerekiyor. Çalışmamız gereken hücumsal anlamda etkinlikler var. Bu noktada daha etkili olmalıyız. Özellikle üçüncü bölgede daha istekli, arzulu ve daha doğru pozisyon almamız gerekiyor. Bu da tabii ki çalışarak olacak ama genel anlamda bugünkü maçta 1 puan almak da bizim adımıza çok değerliydi. Sonuçta seriye devam etmiş oluyoruz."

Maçta yapılan hataları iyi değerlendirip analiz edeceklerinin altını çizen Parlatan, "Çabuk bir şekilde toparlayıp önümüzdeki maça bakmamız gerekiyor. Sonuçta yoğun bir maç trafiğine giriyoruz. Çarşamba günkü Medipol Başakşehir deplasmanına en iyi şekilde hazırlanıp bugün yapamadıklarımızı o maça yansıtıp iyi sonuçla dönmek istiyoruz." diye konuştu.  

Sıradaki Haber
"Takımımın verdiği mücadeleden çok mutlu oldum"
Yükleniyor lütfen bekleyiniz