Futbol

"Altyapı konteynerde soyunuyor"

11 Ocak 2014 Cumartesi 15:12 - Son Güncelleme 11 Ocak 2014 Cumartesi 16:25

Aybaba :"TFF antrenörlere fazla danışmıyor."

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) 51. Yıl Sporun Zirvesi Semineri'nin ikinci günü "Türk futbolu nereye koşuyor?" konulu panelle başladı.

Antalya'daki panele Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, tecrübeli teknik adam Yılmaz Vural, spor yazarı Attila Gökçe, Hürriyet Gazetesi Spor Müdürü Mehmet Arslan, Milliyet Gazetesi Spor Müdürü Tayfun Bayındır ve Habertürk Gazetesi Spor Müdürü Halil Özer katıldı.

Oturum başkanlığını Ümit Aktan'ın yaptığı panelde konuşan Samet Aybaba, Türk futbolunun sıkıntılarından bahsederek, geçen yıl da katıldığı seminerde aynı şeyleri söylediğini, ancak fazla bir şeyin değişmediğini vurguladı.

"ALTYAPI OYUNCULARI KONTEYNERDE SOYUNUYOR"

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) teknik direktörlere fazla bir şey danışmadığından şikayetçi olan Aybaba, "TFF yabancı oyuncuyla ilgili karar alıyor, biz teknik adamların haberi yok. Bazı şeyler sadece konuşuluyor ama maalesef çözüm yok. Geçen yıl Beşiktaş'ın antrenörüyken (altyapı oyuncuları konteynerde soyunuyor) demiştim, hala orada hazırlanıyorlar. Antalyaspor'da da aynı sıkıntılar var. Köklü revizyonların yapılması lazım" ifadelerini kullandı.

Teknik direktörlerin doğruları konuştuğu zaman medya tarafından acımasızca eleştirildiğini savunan tecrübeli teknik adam, "Geçen yıl Beşiktaş'ta oyuncularımı eleştirdiğim için medya tarafından bir sürü eleştiri aldım. Doğru şeyleri söylediğimizde hiçbir yerde itibar görmüyoruz. İstikrar diyoruz, Fatih Terim milli takıma 5 yıllık imza atınca eleştiriyoruz" dedi.

Eski A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı'ya görevi zamanında birkaç tavsiyede bulunduğunu da anlatan Aybaba, "Abdullah hocayla iki kez karşılaştım. Kendisine gurbetçi oyuncuya dayalı sistemin zor olacağını söyledim. Kendi yapımızdan iskelet kadro kurmamız gerektiğinden bahsettim. Kendisi de ülke durumundaki ortam nedeniyle korkarak oraya kaydı ve içimizdeki iskelet kadroyu oluşturamadığımız için başarısız olduk" şeklinde konuştu.

Yılmaz Vural da Türk futbolunun sıkıntılarına değinerek, Kulüpler Yasası'nın bir an önce çıkması gerektiğini söyledi. Vural ayrıca, teknik direktörlük lisansı almadan bu görevi yapan kişileri de eleştirdi.

Spor yazarı Attila Gökçe'nin milli güreşçi Rıza Kayaalp'i Gezi Parkı odaklı gelişmelerle ilgili sosyal medyada paylaştığı mesaj nedeniyle eleştirmesi üzerine toplantıyı takip eden eski güreşçi Nazmi Avluca söz aldı. Kayaalp'i savunmak isteyen Avluca'ya toplantının konusunun bu olmadığı belirtildi. Avluca'nın konuşmaya devam etmesi üzerine salondan bazı tepkiler yükseldi. Oturumu yöneten Ümit Aktan, duruma müdahale ederek konunun kapanmasını sağladı.

Panel, TSYD tarafından verilen plaket töreniyle sona erdi.

Sıradaki Haber
Antalyaspor'dan imza şov
Yükleniyor lütfen bekleyiniz