Futbol

"Beşiktaş'a adanmış bir hayatım var"

13 Ocak 2022 Perşembe 15:16 - Son Güncelleme 13 Ocak 2022 Perşembe 15:26  |  Kaynak : İHA

Beşiktaş Teknik Direktörlüğü görevine getirilen Önder Karaveli düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Bugüne kadar kalbinin sesini dinleyerek yaşadığını söyleyen ve sözlerine bu şekilde başlayan Önder Karaveli, "Beşiktaş'a adanmış bir hayatım var" dedi. 

"Ben kalbimim sesini dinleyerek yaşarım. Tabii ki aklımla birleştiririm. Bugün burada oturmamı sağlayan da kalbimin sesidir. Geçen sene İskenderun’da bir oyuncumu ziyarete gitmiştim. Orada tanıştığım birisi bana 'Önder hocam bence siz Türk futbolunun terli formasısınız' demişti. Onun bu inancı bende de başka bir inanç oluşturdu. Benimkisi Türk futbolu ve Türk gençleri için adanmış bir hayattı. Beni bugünlere getiren, bana futbolcu olma ve sonra da antrenörlüğü tanıma şansı bulmamı sağlayan Beşiktaş’a adanmış bir hayatım var."

"U19 Takımı’nda görev veren de Sergen hocamızdı"

"Beni bu duruma Beşiktaş özkaynak düzeni getirdi. Ülkemizde altyapı ya da akademi olarak anılıyor ama benim için her zaman özkaynak düzenidir. 1975 yılında Serpil Hamdi Tüzün hocanın kurup geliştirdiği, sadece Beşiktaş’a değil Türk futboluna büyük hizmetler sunmuş bu düzenin bir parçası olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Mehmet Ekşi hocamla konuşmuştuk. Beraber çalışma sözü vermiştim kendisine. Azerbaycan’dan döndükten sonra başka şeyler olmasına rağmen sözümü tuttum. Beşiktaş U19 Takımı, A takıma en yakın takım olduğu için, U19 Takımı’na görev veren de Sergen hocamızdı. Bana ve Serdar Hocama bu görevi verip bize inandı. Sahasından beslenmesine, antrenman programından seyahatine kadar bize her konuda yardımcı oldu. Onunla aynı sahada olmak büyük keyifti. Ülkenin üzerinde bir oyuncuydu Sergen Hoca. Dünya üzerinde görmediğim bir oyuncuydu. Bundan sonraki hayatı umarım çok güzel ve keyifli olur"

"Bir an bile yarın ne olacak diye düşünmedim"

Bu ülkenin gençlerinin yeterli fırsatı bulamadıklarını söyleyen Önder Karaveli, "Herkes bununla ilgili iyi şeyler yapmaya çalışıyor. Ama hiçbir zaman yeteri kadar olmadı. Bugünü bir milat olarak kabul ediyorum. Beşiktaş artık genç oyuncularıyla çok şey yapacaktır. Bu görev bana verildiğinden beri bir an bile yarın ne olacak diye düşünmedim. Bir kez bile 'Acaba bu maçı kazanırsak ne olur, kaybedersek ne olur' diye düşünmedim. Bana emanet edilen de beni çok zorlayacak bir şeydi. Benim için o kadar kıymetli bir şey ki Beşiktaş, pamuklara sarsam yeri dolmaz. Bu proje içinde bulunacağım durumu kulüp bana teklif etmeden önce ben kulübe teklif ettim. Bu göreve taliptim. Akademilerle A takım arasında geçiş köprüsü vardır. Burada bir tıkanıklık vardı. Ben bu tıkanıklığı gidermek istiyorum. Bu bilgi ve birikime sahibim. Benim Beşiktaş ile gönül bağım hiç bitmeyecek. Kendimi ülkenin gençlerine adamaya devam edeceğim" dedi.

Son olarak altyapıda hücum oyuncularının olduğunu da söyleyen Karaveli, "Birden A takıma 8 tane 10 tane oyuncu kanalize edemezsiniz. Emirhan Delibaş, kupa finali ve Rizespor maçında kadrodaydı. Oyun buna ihtiyaç duysaydı, sahaya girebilirdi. Rizespor maçında 3 savunma, 2 santrforlu bir oyun oynadık. Emirhan Delibaş, hazırladığımız oyunculardan birisi. Belki onu doğru zamanda yurt içi ya da yurt dışında kiralayarak devam edeceğiz. Semih de 2005 doğumlu bir santrforumuz. Geçen sene U19 takımındaydı ve bu durum onu geliştiriyor" diyerek sözlerini tamamladı.

Sıradaki Haber
Atakan Üner Ümraniyespor'a kiralandı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz