Futbol

F.Bahçe'de ''birlik, beraberlik'' yemeği

09 Nisan 2015 Perşembe 23:38 - Son Güncelleme 09 Nisan 2015 Perşembe 23:53

Aziz Yıldırım, yöneticiler, teknik heyet ve futbolcular yemekte bir araya geldi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, yöneticiler, futbol takımının teknik heyet ve oyuncuları yemekte bir araya geldi.

Aziz Yıldırım ve eşi Gonca Yıldırım'ın ev sahipliğinde organize edilen yemeğe, yöneticiler Mithat Yenigün, Ünal Uzun, Serdar Erkan, sarı-lacivertli takımın teknik heyet ve oyuncuları katıldı.

Yemekte Fenerbahçe TV'ye açıklamada bulunan futbol takımı kaptanı Emre Belözoğlu, otobüslerine yapılan silahlı saldırı nedeniyle morallerinin bozuk olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"Takımımızda moraller bozuktu. Bu anlamda üzgünüz. Herkesin bunu bilmesini isterim. Bu etkinliği düzenleyen sayın başkanımıza teşekkür ederim. Bizim adımıza bir nebze moral olur diye ümit ediyorum. Zaten böyle organizasyonlar bizde çok oluyor. Saha dışındaki zamanlarımızı beraber geçirmeye çalışıyoruz. Bu da takımın havasını olumlu yönde etkiliyor. Üzerimizdeki kötü havayı dağıtma adına bugün biraz daha farklı. Sayın başkanımızın yapmış olduğu bu organizasyon inşallah bizim için iyi olur. Zaten güzel de geçiyor. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum."

Yaşanan olayın takımlarındaki kenetlenmeyi arttırdığını ifade eden Emre, şunları söyledi:

"Biz sonuçta bu takımın menfaati için birlikteyiz ama sahanın dışında da ağabey-kardeşliğimiz, arkadaşlığımız hep bakiydi. Bu son yaşadığımız olay bizi daha çok kenetledi. O otobüsün içinde bulunan herkesle kader birlikteliği yapıyoruz. Kameramanımızdan masörümüze, malzemecimize kadar. İnşallah böyle şeyler futbolumuzda, Türkiyemizde bir daha yaşanmasın. Bize yakışmayan şeyler bunlar. Saha içinde herkes kendi formasını, camiasını temsil ediyor ama sahanın dışına çıkıldığında başka yere gitmesin. O yüzden bizler sporcular olarak üzgün olduğumuzu belirtelim. Bu hava değişecektir. Önümüzdeki günler önce Fenerbahçe camiası için sonra Türk sporu için güzel olur."

Kuyt: "Böyle etkinlikler bizim birlikteliğimizi gösteriyor"

Fenerbahçe'nin Hollandalı futbolcusu Dirk Kuyt ise bir araya geldikleri yemeğin, birlikteliklerini gösterme açısından önemli olduğunu vurgulayarak, "Burada olanlar sadece oyuncular değil. Aynı zamanda hocalarımız burada, başkanımız ve bazı yöneticilerimiz burada. Böyle etkinlikler düzenlemek her zaman güzeldir. Çünkü böyle etkinlikler bizim birlikteliğimizi gösteriyor" ifadelerini kullandı.

Kuyt, otobüslerine yapılan silahlı saldırıyla ilgili olarak ise şunları kaydetti:

"Hafta sonu olan durum gerçekten felaket bir olaydı. Bunun sadece Fenerbahçe için berbat bir durum olduğunu düşünmüyorum aynı zamanda tüm Türk futbolu için üzücü bir durum oluştu. Yaklaşık olarak 3 yıldır buradayım. Bu ülkeye geldiğim ilk günden beri bu ülkedeki futbolun insanlar için ne anlama geldiğini anlayabiliyorum. Bugün takım halinde göstermiş olduğumuz birlikteliğin aynısını futbolu seven herkesin göstermesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü böyle üzücü olaylara karşı savaşmanın tek yolu bu. Çok üzücü bir olay yaşadık ama şu anda gördüğünüz gibi takım olarak birlikteyiz ve biz güçlüyüz. Şu anda hep birlikteyiz ve bu birlikteliği herkese gösterebiliyoruz. Bu birlikteliğimiz sayesinde gelecek, futbolu seven herkes için parlak gözüküyor."

AA

Sıradaki Haber
''İnsanlık dışı bir olay''
Yükleniyor lütfen bekleyiniz