Futbol

Fikret Orman stat için tarih verdi!

05 Kasım 2013 Salı 18:19 - Son Güncelleme 05 Kasım 2013 Salı 22:58

Beşiktaş Kulübü Başkanı yeni stat ve Ronaldinho transferiyle ilgili konuştu.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, yeni stat ve Ronaldinho transferiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Yeni stadın açılışı hakkında kesin bir tarih veren Orman, "2014 yılının Ağustos ayında stadımızı açmayı planlıyoruz" dedi. Brezilyalı yıldız Ronaldinho hakkında da konuşan Orman, "Ronaldinho önemli bir star tabii ki. Şu an şartlar oluşmuş durumda değil" şeklinde konuştu.

NTVSpor'a konuşan Orman, stadın temelini ay sonunda atacaklarını belirtti. Fikret Orman, "Başbakan ve bakandan gün bekliyoruz. Temeli ay sonunda atıp, ardından kaba inşaata başlayacağız. Her şeyi şeffaf olarak yaptığımız için ihale yaptık ve o da gelecek hafta açıklanır. İhaleyi daha önce olduğu gibi canlı yayınla duyuracağız" dedi.

42 bin kişilik stadın maliyetinin yaklaşık 140-160 milyon dolar olduğunu vurgulayan Orman, "Gece gündüz çalışıyoruz. Biz bu maliyetleri yarı fiyatına yapma yapma gayreti içerisindeyiz. Döküm parası ödemiyoruz, maliyetlerimizi indiriyoruz. Meslekten geldiğimiz için enerjimizi ve bilgimizi koyuyoruz. Geldiğimiz nokta takdire şayan. Bilen insanlar bizi takdir ediyorlar" dedi.

"Stadın sahibi biz değiliz, devlete yapıyoruz" 

"Stadın sahibi biz değiliz, devlete yapıyoruz" diyen Orman, "İnşallah bir gün sahibi de olmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

"2014 yılının Ağustos ayında stadımızı açmayı planlıyoruz"

Yeni stadın açılışı hakkında kesin bir tarih veren Orman, "2014 yılının Ağustos ayında stadımızı açmayı planlıyoruz. Çok önemli projelerimiz var. Zamanı gelince bunları açıklayacağız. Sponsorluk anlaşmalarımızı sene sonuna kadar bitirmeyi düşünüyoruz. Her şey Beşiktaşlılar için yapılıyor. Bu stat onlarındır." dedi.

Son 3 haftada alınan 3 beraberlikle ilgili ise Orman, "Futbol ekibine çok güveniyoruz, güven problemi yok. Sıkıntılar olacaktır, Önemli olan şey zor günlerde bunun altından kalkmak" diye konuştu.

Ronaldinho transferi

Brezilyalı yıldız hakkında da konuşan Orman, "Ronaldinho önemli bir star tabii ki. Şu an şartlar oluşmuş durumda değil. Popularite olsun diye de transfer yapmayız. Ronaldinho konusunda önemli bir gelişme olursa zaten herkesi bilgilendiririz" dedi.

- Siyah-beyazlı kulübün yeniden inşa ettirdiği stadın, "1. Kısım Kaba İnşaat İşleri" ihale başvurusu, 18 Kasım Pazartesi gününe kadar uzatıldı.

Beşiktaş'tan uzatma

Bu arada Beşiktaş Kulübü'nün yeniden inşa ettirdiği stadın, "1. Kısım Kaba İnşaat İşleri" ihale başvurusu, 18 Kasım Pazartesi gününe kadar uzatıldı.

Beşiktaş Kulübü'nden yapılan açıklamada, BJK Beşiktaş İnşaat ve Ticaret AŞ Genel Müdürü M. İhsan Coşkun imzasıyla yayımlanan zeyilnamede, daha önce 8 Kasım Cuma günü olarak belirlenen "Vodafone Arena Stadı Yenileme Projesi 1. Kısım Kaba İnşaat İşleri" ihale başvuru süresinin, 18 Kasım Pazartesi gününe kadar uzatıldığı kaydedildi.

İhale dokümanlarının istekli firmalarca incelenmesi sırasında sürenin teklif vermek için az olduğunun belirtilmesi ve uzatılması konusunda taleplerde bulunulması nedeniyle söz konusu kararın alındığı aktarıldı.

Sıradaki Haber
Emre, hakim karşısında
Yükleniyor lütfen bekleyiniz