18
Nisan 2021
Pazar
Futbol

"Futbolcuların öz güvenlerini geri getirdik"

05 Mart 2021 Cuma 15:49 - Son Güncelleme 20 Mart 2021 Cumartesi 12:46  |  Kaynak : TRT SPOR

İttifak Holding Konyaspor’un başarılı teknik direktörü İlhan Palut TRT SPOR’da gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut TRT SPOR’da yayınlanan Futbol Anadolu programına katılarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Palut, Bingöl’de yaşanan helikopter kazasında şehitlerimize başsağlığı dileyerek sözlerine başladı. Konyaspor’a ilk geldiklerinde futbolculara öz güven aşıladıklarını belirten başarılı hoca, “Burada ilk geldiğimizde yaptığımız şey oyunculara öz güven ve cesaret aşılamak oldu. Futbolcuların özgüvenlerini geri getirdik. Genel manada bu noktada istediklerimizi aldık, doğru işler yaptık ama hücumsal anlamda daha ileriye gitmemiz gereken yerler var.” dedi.

"Diomande'nin gösterdiği performanstan çok memnunum"

Takımda bulunan oyuncularından bahseden İlhan Palut, "Çikalleshi takım için yüzde yüzünü veren bir oyuncu, ondan çok memnunum, Abdülkerim algısı açık oyuncu gelişime açık oyuncu Türk futboluna milli takım düzeyinde bu temposuyla devam ederse katkı sağlayacağını düşünüyorum. Diomande Rize’de oynarken beğendiğim oyuncuydu oyunun iki yönünü oynayan bir oyuncu. Rize’de ilk yarı oynamadı o yüzden ritim eksikliği vardı. Buraya ilk geldiğinden itibaren çok iyi reaksiyon verdi. Diomande hem defansif anlamda hem de ofansif anlamda sorumluluklar alıyor. Şu ana kadar gösterdiği performanstan oldukça memnunum. Milosevic’e ise güvenmeye, ondan hücum anlamında katkılar beklemeye devam edeceğiz.” açıklamalarında bulundu.

"Fenerbahçe maçı izleyenlerin keyif alacağı bir maç olacak"

Ligde karşılaşacakları Fenerbahçe maçı hakkında da konuşan Palut, "Fenerbahçe bireysel kalitesi çok yüksek oyuncuları olan bir takım, bu maçta topun arkasına yaslanmalar olacaktır ancak sadece topu onlara bırakmayacağız. Biz de çıkacağız, hücumda gerekli cesareti göstermek istiyoruz. Fenerbahçe karşısında kendi oyun felsefemizi uygulayacağız. Maçın nasıl geçeceğini bilmiyorum, iyi defans yapalım hücumda güzel işler yapalım. Ancak şunu diyebilirim, izleyenlerin keyif alacağı bir karşılaşma olacak. Bu maçta duran toplar çok önemli. Fenerbahçe’nin bu alanda önemli silahları var. Bizim de etkili silahlarımız var. Bunu yapan taraf avantajı kapar.” şeklinde konuştu.

Palut taraftarlara da seslenerek, “Hiçbir sosyal medya hesabım yok takip etmiyorum bunu taraftarlarımızın bilmesini istiyorum.” dedi.
 

Sıradaki Haber
Üst kutu 6
Yükleniyor lütfen bekleyiniz