18
Ağustos 2019
Pazar
Futbol

Kayserispor, Hikmet Karaman'la devam etmek istiyor

23 Mayıs 2019 Perşembe 21:11 - Son Güncelleme 23 Mayıs 2019 Perşembe 21:26

Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir, teknik direktör Hikmet Karaman'la sezon sonunda sözleşmelerinin biteceğini hatırlatarak, "Yönetimle hiç problem yaşamayan bir insan ile sözleşme yapmamak hangi akla, mantığa sığar?" diye sordu.

İstikbal Mobilya Kayserispor Başkanı Erol Bedir, sezonun son maçını doğduğu şehir olan Erzurumspor ile oynayacaklarını kaydederek, şunları söyledi:

"Doğduğum toprakların takımı Kayseri'ye gelecek. Onları misafir edeceğiz. Maç iftar zamanına denk geliyor. Herhalde onlarla birlikte iftar açarız. Onun dışında sahada oynayan futbolcuların ne dostluğu, ne de düşmanlığı var. Hangisi iyi oynarsa o kazanacak. Maç başlayana kadar bazı duygular hissedebiliyorsunuz; ama maç başlayınca olay farklı bir boyuta gidiyor. Erzurumspor son maçında Fenerbahçe’ye yenilmeseydi bu maç daha önem kazanabilirdi. Erzurumspor’un şansı bayağı azalmış durumda. Galibiyet bile yetmiyor. Kazansalar bile kaderlerini rakiplerinin alacağı sonuç belirleyecek. Hayırlısı olsun."

Sözleşmesi biten Hikmet Karaman ile resmi sözleşme imzalamadıklarını kaydeden Bedir, "Hikmet Karaman ile bizim özel dostluğumuz var. Hikmet hoca şu an 1,55 puan ortalaması ile ligin 5'inci başarılı hocası. Böyle bir başarı yakalamış, burayı seven, kendini Kayserili olarak gören, yönetimle hiç problem yaşamayan bir insan ile sözleşme yapmamak hangi akla, mantığa sığar?" şeklinde konuştu.

Bedir, Karaman'ın da Kayserispor’da kalmak istediği kanısında olduğunu vurguluyarak, "Hikmet hocanın da başka kulüp bir şey düşündüğünü sanmıyorum. İkimizin de gönlünden geçen, kaldığımız sürece beraber çalışmak. Kağıda atılmış bir imza yok. Daha önceki hocalarımızla da 'İstediğiniz zaman gidersiniz, istediğimiz zaman gönderebiliriz' diye madde koyduruyordum. İsteyen istediği zaman gidebilir ya da gönderilebilir. Önemli olan sözdür. Hoca ile de bizim sözde mutabakatımız var. Bu mutabakat devam edecek. Şu an önemli olan öncelikle kazasız, belasız ligi tamamlamak. Daha sonra da gideceklerin, kalacakların belirlenmesi ve transferler süreci başlayacak" şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA