26
Mayıs 2019
Pazar
Futbol

Mustafa Cengiz: Kulüpler Birliği'ne katılmayacağız

07 Aralık 2018 Cuma 16:50 - Son Güncelleme 07 Aralık 2018 Cuma 17:05

 

TRTSPOR'a özel açıklamalarda bulunan Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Kulüpler Birliği'nin yayınladığı bildiriye ve Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman'a tepki gösterdi. 

Mustafa Cengiz, Beylikdüzü Galatasaray Taraftarlar Derneği’nin açılışına katıldı. 

Açılış sonrası konuşan Cengiz, "Kimin yazdığı belli olmayan metin bizi rahatsız ediyor. Kulüpler Birliği, güvenilirliğini kaybetmiştir." dedi. 

"Kulüpler Birliği'ne katılmayacağız"

"10 kulüp yayınlamadı, hala 17 kulüp yayınladı demek ve Galatasaray'a haber vermeliydik demek başka bir garabeti ortaya çıkartıyor, bizi şaşırtıyor. Bugün katılmadılar, yarın katılırlar yaklaşımını hiç hoş bulmuyorum. Birlik olan oluşum güvenirliğini yitirmiştir. Ortak bir nokta bulunmadığı sürece Kulüpler Birliği'ne katılmayacağız."

"Kulüpler Birliği, birlik olmaktan çıkmıştır"

"Kulüpler Birliği, birlik olmaktan çıkmıştır. Bildiriyi kimin yazdığı hala açıklanmadı. Bu hareket Anadolu kulübüne de yapılsaydı aynı tepkiyi gösterirdik. Bu durum düzeltilmedikçe Kulüpler Birliği toplantılarına katılmayacağız."

"Neden yıllardır bazı hakemler bazı takımların maçlarına verilmiyordu! Çıkıp açıklasınlar. MHK'nın açıklamasında ne gibi sıkıntı vardır. Başkan bir sakınca yok dedi ama bu metni yazan kim, sahibi kim? Biz bunu yazanı biliyoruz, kral çıplak!"