Futbol

Mustafa Cengiz'den Diagne açıklaması

06 Aralık 2019 Cuma 12:39 - Son Güncelleme 06 Aralık 2019 Cuma 12:46

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, sezon başında Belçika'nın Brugge takımına kiralanan Mbaye Diagne'nin geri dönüp dönmeyeceği ile ilgili konuştu.

Galatasaray Kulübünün Riva'daki projesinin tanıtım toplantısına katılan Cengiz, basın mensuplarının kiralık olarak Belçika'nın Club Brugge'de kiralık olarak forma giyen Senegalli futbolcunun sarı-kırmızılı kulübe dönüp dönmeyeceği ile ilgili soruya, "Diagne'nin askerlik hizmetini tamamlaması gerekir." şeklinde cevap verdi.

Cengiz, Kolombiya basınında Radamel Falcao'nun ülkesine geri dönmek istediği yönündeki haberlerle ilgili olarak da "Türkiye basınında da başka şeyler yazılıyor. Ne olacak Kolombiya basını da yazabilir." diye konuştu.

"Galatasaray'ın canlanması Fenerbahçe'nin canlanması demek"

Riva'daki Düşler Vadisi projesini gezip örnek dairelerde incelemelerde bulunan Cengiz rakiplerinin güçlenmesinin kendilerini de güçlendireceğini söyledi.

İnşaat sektörünün gelişmekte olan ülkeler için itici güç olduğunu ve güçlenmelerinin rakiplerinin de güçlenmesi anlamına geldiğini vurgulayan Cengiz şunları kaydetti:

"Çok genç ve dinamik bir nüfusumuz var. Biz nice ekonomik zorluklar gördük. Bunları aşmamız gerekir. Bizim ülkemizin itici güçlerinden biri de inşaat sektörü. İnşaat sektörünün durması diğer sektörleri çok etkiliyor. Son aylarda çok ciddi kıpırdanma var. İnsana refahı getirecek iki şey var. Biri güvenlik, biri konfor. Her ikisini de bu tip projeler geliştirir. Ülkemize, genç nüfusumuza güven duyulmasını yürekten diliyorum. Galatasaray'ın canlanması Fenerbahçe'nin canlanması demek. Fenerbahçe'nin canlanması Beşiktaş'ın, Trabzonspor'un Erzurum'un, Eskişehir'in canlanması demek. Spor dünyamızda mutlaka bu hareketliliğin, camialar arasında birbirine saygı ve sevginin gelişmesi şart."

"Camialar güçlendikçe biz güçleniriz"

Spor kulüplerinin toplumun itici gücü olduğunu belirten Cengiz, şunları kaydetti:

"Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzon, Sakaryaspor, Göztepe, Konya toplumun itici güçleridir. Ekonomik zorluklardan, coğrafyanın bize getirdiği dertlerden halkımız sıkılmıştır, bunalmıştır. Bunun tek yolu spordur. Bunun spor ekonomisi yolu ile ülke ekonomisine katkısı bize mutlu eder. Fenerbahçe ama Beşiktaş ama Galatasaray ben mutlu olurum. Ben bu ülkenin vatandaşıyım. Bu ülkenin parçalarından birinde mensubu olduğum camianın da temsilcisiyim. O camialar güçlendikçe biz güçleniriz. Ben bu sözde çok samimiyim. Sizin rakipleriniz ne kadar güçlü ise siz o kadar güçlüsünüz. Onların zayıflaması bizi mutsuz eder. Biz bütün yarışın 8 takım değil 18 takım arasında geçmesini dileriz. Ülkemizi ve insanlarımızı mutlu etmesini isteriz."

Riva'daki projenin sarı-kırmızılı kulübe getirisinin ardından yıldız futbolcuların transfer edilip edilmeyeceği yönündeki bir soruya başkan Cengiz,"Keşke bildiğimiz Sneijder, Drogba olsa da tekrar onlarla beraber olsak. Büyük takımlar en az 1-2 dünya çapında bir yıldız ile yürür. Gerisini sahada ölümüne koşan, 90 dakika kutsal forma için ölümüne mücadele ruhuna sahip insanlarla yürür." diye cevap verdi.

Galatasaray Adası ile ilgili çalışmalara başladıklarını da sözlerine ekleyen Cengiz, "Ada ile ilgili daha çok uğraşacağız. Oradaki hukuksal süreç devam ediyor. Ada sadece İstanbul'un değil, Türkiye'nin incisi. Orayı eski haline getirerek camianın hizmetine, Türk halkına sunmak ana hedeflerimizden biri." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Sıradaki Haber
Sivasspor üst üste altıncı kez kazandı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz