Futbol

Özat: VAR'ın hakemi uyarmamasını aklımız almıyor

18 Aralık 2021 Cumartesi 19:27 - Son Güncelleme 18 Aralık 2021 Cumartesi 19:41  |  Kaynak : DHA

Spor Toto Süper Lig'in 17. haftasında lider Trabzonspor'a 2-0 yenilen Atakaş Hatayspor'un genel sekreteri Mustafa Özat, "Mame Diouf’a yapılan penaltıyı hakem görmeyebilir. Ama VAR'ın bunu uyarmamasını aklımız almıyor" dedi.

Atakaş Hatayspor Genel sekreter ve Basın sözcüsü Mustafa Özat, 2-0 mağlup oldukları Trabzonspor maçı sonrası açıklamada bulundu.

Karşılamayı değerlendiren Özat, “Bugünkü maçtan sonra yanıldığımı anladım. Akşam hepiniz lütfen elinizi vicdanınıza koyarak kul hakkı yememek ilkesi ile oturun maçı izleyin. İki tane yüzde yüz penaltımızı vermedi. Bakın Başakşehir’de VAR'dan gelen iki tane penaltıdan iki gol yedik ve hakemi kutladık. Yenildik ve kutladık. Ama burada ben hakemi de suçlamak istiyorum. Atilla Karaoğlan herhâlde o pozisyonlarda başka şeyle meşguldü sanırım. Çünkü görmemesi mümkün değil. Zaten ele çarpmalarda Türkiye’de herkesin kafası karışık. Eğer birisi biliyorsa lütfen açıklasın. Bizde öğrenelim" dedi.

"Aklımız almıyor"

"Trabzonspor zaten Türkiye’de lider" diyen Özat şunları söyledi:

"24 numaralı Trabzonsporlu oyuncunun eline çarpıyor. Yakındır gitmemiştir. Her türlü kırılmalar olabilir. Her türlü yorumlara açık olabilir. Ama 75'inci dakikadaki Mame Diouf’a yapılan penaltıyı hakem görmeyebilir. Gerçekten de görmeyebilir. Ama VAR'ın bunu uyarmamasını aklımız almıyor. Bizim de bir emeğimiz var. Trabzonspor zaten Türkiye’de lider. Kaç maçtır namağluptu geçen artık bir mağlubiyet aldı. Önü açık. Kutluyorum kendilerini. Ama bu kadar bariz bir penaltının Var tarafından uyarılmaması, hakemin bunu değerlendirmemesi bizi üzdü. Kusura bakmasınlar iyi oynamaya çalışıyoruz. İlk üçte ilk dörtte olmaya çalışıyoruz. Eğer birilerini rahatsız ettiysek kusura bakmasınlar. Söylesinler bizde ona göre davranalım. İlk yarıda Hatayspor’umuzu hiç beğenmedik. Ama ikinci yarıda çocuklar bir çabaladı. Şunu göstermeye çalıştılar. Çabalayınca oynayınca zevkli bir futbol oynayınca sonucu alabileceğimizi kanıtlamaya çalıştık. Maalesef başrol oyuncusu sahneye çıktı. Kendisinden tek ricam bu akşam maçı izlesin tekrar. Hata olabilir. Elini vicdanına koysun. Ona Allah rahatlık versin. İyi geceler iyi uykular diliyorum. Bu arada Trabzonspor seyircisini de kutluyorum çok coşkulu bir seyirci. Herkesin yolunu Allah açık etsin”

Sıradaki Haber
Avcı: Trabzonspor'un büyüklüğünü gösterdik
Yükleniyor lütfen bekleyiniz