Futbol

Riera yeniden Galatasaray'da

19 Ocak 2022 Çarşamba 17:04 - Son Güncelleme 19 Ocak 2022 Çarşamba 17:08  |  Kaynak : TRT SPOR

Galatasaray, yardımcı antrenörlük görevi için Albert Riera ile anlaşmaya varıldığını açıkladı.

Albert Riera, Galatasaray'a döndü.

Galatasaray Kulübü'nden yapılan açıklamada, İspanyol antrenörün Futbol A Takımı Yardımcı Antrenörü olarak teknik ekibe dahil edildiği duyuruldu.

Galatasaray'ın ikinci evi olduğunu belirten Riera, Fatih Terim ve ekibine de teşekkür ederek şu sözleri kullandı:

"Domenec Torrent ile iki saat aralıksız futbol konuştuk. Takıma uyarlayabileceğimiz çok güzel fikirleri var. Futbolcularımızı ve Türk futbolunu yakından tanıdığımı hocamız da biliyor. Türkiye, Türk futbolu ve Galatasaray ile ilgili bilgilerimi paylaşarak kendisine destek olacağım. Kaliteli oyuncularımız var. Bazı takımlar, ellerindeki oyuncularla teknik ekibin istediği sistemi oynamakta zorlanır. Ama bizim futbolcularımız teknik ekibin aklındaki sistemi rahatlıkla uygulayabilecek kaliteye sahipler. Tek sıkıntı, istenilen sonuçlar alınamadığı için oluşmuş güven kaybı. Bu konuda taraftar desteği çok önemli. Galatasaray camiası, el ele takımın arkasında olursa kısa sürede toparlanıp iyi sonuçlar almaya başlayacağız. Özellikle önümüzdeki iki maç çok önemli."

Riera, UEFA Avrupa Ligi için de "Avrupa maçları öncesinde önümüzdeki hafta gelen milli arayı çok iyi değerlendirip hocanın futbol mantalitesini oyunculara iyice yansıtıp gelişim göstereceğiz" yorumunu yaptı.

 

Sıradaki Haber
Gaziantep - Yeni Malatyaspor maçı ertelendi
Yükleniyor lütfen bekleyiniz