Futbol

Salih Uçan: Emre Hoca'nın görüşleri aklıma yattı

28 Ocak 2022 Cuma 12:50 - Son Güncelleme 28 Ocak 2022 Cuma 13:00  |  Kaynak : AA

Medipol Başakşehir'in Beşiktaş'tan sezon sonuna kadar kiraladığı Salih Uçan, yine bir şampiyon takıma geldiğini söyledi. Uçan, "Emre Hoca'mız beni aradı ve görüşlerini belirtti, aklıma yattı. Diğer takımlardan hocalar da aradı" dedi.

Medipol Başakşehir'in Beşiktaş'tan sezon sonuna kadar kiraladığı Salih Uçan, yine bir şampiyon takıma geldiğini söyledi.

Antalya'daki Belek Turizm Merkezi'nde kamp çalışmalarını sürdüren Medipol Başakşehir'in sabah antrenmanı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Salih Uçan, "Son şampiyon olan takımdan bir başka şampiyon takıma geldim. Bunun için mutluyum." dedi.

Önünde 4 aylık bir süreç olduğuna dikkati çeken Salih, "Elimden geldiğince Başakşehir ailesine yardımcı olmak istiyorum. Beşiktaş'ta sezon başında yaşadığım darbeye bağlı sakatlık vardı ve çok fazla süre bulamadım. Antrenman kaçırdım, birkaç sakatlık yaşadım ve hastanede 1 hafta kaldığım zaman oldu. Ligin ilk dönemi benim için şanssız geçti. Hastalık yaşamasam, antrenman kaçırmasam ve kendimi fiziksel olarak yukarı çekseydim, daha fazla oynayabilirdim." ifadelerini kullandı.

"Diğer takımlardan hocalar da aradı"

Başka Süper Lig ekiplerinden teklifler aldığını açıklayan Salih Uçan, "Emre Belözoğlu ile önceden takım arkadaşlığımız da vardı. Emre Hoca'mız beni aradı ve görüşlerini belirtti, aklıma yattı. Diğer takımlardan hocalar da aradı. Teklifleri için teşekkür ederim. Umarım hem benim hem Beşiktaş hem de Başakşehir için iyi olur." diye konuştu.

Hedefleriyle ilgili de konuşan Salih, "Her zaman sahanın içinde olmak, mücadele etmek istiyorum. Sahada bulunduğum sürede asla sorun yaşamıyorum. Tabii ki sahada bulunmadığınız zamanlar sorun yaşanıyor. Futbolcu her zaman oynamak ister. Buraya oynamak için geldim. İnşallah oynarım. Her yerde forma rekabeti vardır." değerlendirmesinde bulundu.

Başakşehir'de yeni transfer Salih Uçan ilk antrenmanına çıktı

Bu arada Medipol Başakşehir'in yeni transferi Salih Uçan, turuncu-lacivertli ekiple ilk antrenmanına çıktı.

Teknik direktör Emre Belözoğlu yönetiminde gerçekleştirilen idman, ısınma ve istasyon çalışmasıyla başladı. Koşu ve koordinasyon çalışmasıyla süren antrenman yarım sahada çift kale maçla sona erdi.

Turuncu-lacivertli takımda tedavisi süren Serdar Gürler takımdan ayrı koşu çalışması yaptı. Sakatlığı süren Mahmut Tekdemir ise antrenmanda yer almadı.

Medipol Başakşehir'de altyapıdan kampa dahil edilen 6 oyuncu da idmana katıldı.
Turuncu-lacivertli ekip, Antalya kampındaki çalışmalarını bu akşam günün ikinci antrenmanıyla sürdürecek.

Sıradaki Haber
Podolski: Ben bir 'Aslan'ım ve hep öyle kalacağım
Yükleniyor lütfen bekleyiniz