Futbol

Sergen Yalçın: İlk defa kenarda bu kadar çaresiz kaldık

20 Kasım 2021 Cumartesi 22:04 - Son Güncelleme 21 Kasım 2021 Pazar 04:11  |  Kaynak : TRT SPOR, AA

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Aytemiz Alanyaspor yenilgisiyle ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. Yalçın, "Bu maçın sorumluluğunu maalesef ben almıyorum...Oyun olarak dibe vurduk. İlk defa kenarda bu kadar çaresiz kaldık" dedi.

Spor Toto Süper Lig'in 13. haftasında deplasmanda Aytemiz Alanyaspor'a 2-0 yenilen Beşiktaş'ın teknik direktör Sergen Yalçın'dan dikkat çekici açıklamalar geldi.

Karşılaşmadan hemen sonra yayıncı kuruluşa konuşan Sergen Yalçın, yenilgi ve kötü oyundan dolayı özür diledi.

"Bugünkü maçın sorumluluğunu maalesef ben almıyorum"

Yalçın, şunları söyledi:

 "Artık basına gelip konuşmak zor gelmeye başladı. Her maçtan sonra aynı şeyleri konuşmak, söylemek, çeşitli bahaneler üretmek skorlarla ilgili bizi de zor duruma sokuyor. Taraftarımızdan ve camiamızdan, kendi adımıza özür diliyoruz. Sorumlu olan benim, sorumluluğu alması gereken benim doğal olarak. Oynanan oyunun, isteksizliğin, kabullenmişliğin, maç kazanmak için hiçbir çaba sarf etmemenin de sorumluluğunu almak istemiyorum. Bugünkü maçın sorumluluğunu maalesef ben almıyorum. Bundan öncekileri alıyorum ama bugünü almıyorum. Son gol önemli değil. İkinci gol önemli değil. İlk goller bireysel hatalardan oluyor hep zaten. Hata olmadan gol de olmaz ama bizi üzen durum, daha önceki maçlarda istek, arzu vardı. Çevirebileceğimiz maçlar da oldu. Bu maç kelimelerin tükendiği maç. Oyuncuları her türlü desteklemeye çalışıyoruz ama bizim psikolojimiz bozuldu. Buraya gelip konuşmak zor geliyor. Aynı bahaneleri, aynı hikayeleri anlatmak kolay iş değil bizim için de. Bugün oyunsal anlamda da dibe vurduk." 

"Birçok hamle yapıyoruz oyunu kurtarmak adına maalesef hiçbir şey tutmuyor"

Sergen Yalçın, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında ise maçların ardından sürekli aynı şeyleri söylemenin kendisine zor geldiğini söyledi.

Sezona başlarken kendilerine koydukları hedeflerin çok uzağında kaldıklarını belirten Yalçın, UEFA Şampiyonlar Ligi heyecanı yaşadıklarını, geniş ve iyi bir kadro kurduklarını kaydetti.

Takım olarak beklentilerin çok altında bir performans sergilediklerinin farkında olduğunu dile getiren Yalçın, "Bu durum bizi çok üzüyor. Camiamızdan, taraftarlarımızdan aldığımız sonuçlar, oynanan oyun ve verilen mücadeleden dolayı özür diliyorum. Sahada 11 oyuncu ile başlıyoruz, 15-16 oyuncu ile maçı bitiriyoruz. Birçok hamle yapıyoruz oyunu kurtarmak adına maalesef hiçbir şey tutmuyor. Doğru şey ortaya çıkmıyor." diye konuştu.

"Oyun olarak dibe vurduk...Bir an önce toparlanmak ve ayağa kalkmak gerekiyor"

Oyun anlamında da bugün dibe vurduklarına dikkati çeken Yalçın, şu değerlendirmede bulundu:

"Daha önce oynanan oyunlarda mücadele, kazanma arzusu, pozisyonlar varken bugün oyun anlamında dibe vurduğumuzu düşünüyorum. O yüzden çok üzgünüz ama elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Göreve başlayalı 2 yıl oldu. Bazen futbolda beklentilere cevap veremiyor, beklentilerin çok gerisinde kalıyorsunuz. Sonuçlar ve skorlar istediğiniz gibi olmadığı zaman sorumlu tabii ki ben oluyorum. Bir an önce toparlanmak ve ayağa kalkmak gerektiğini düşünüyorum. Oyuncuların da buna cevap vermesi gerekiyor. Oynayan oyuncular çünkü. Onların daha sağlam durması ve daha fazla mücadele etmesi gerekiyor. Enerjinin yüksek olması, çok daha fazla kazanma arzusu gerekiyor. Bunların maalesef çok altındayız."

"2 seneden bu yana bu kadar çaresizce kenarda oturduğumuzu hatırlamıyorum"

Bir basın mensubunun "Vazgeçmiş bir Beşiktaş görüyoruz. Bunun tespitini yapabiliyor musunuz?" sorusuna Yalçın, "Bugünkü oyunun ve mücadelenin bir açıklaması yok. Maalesef bugünle ilgili 'Şöyle oldu, böyle oldu.' diyemiyorum çünkü hiçbir şey olmadı. Hiçbir şey yapmadık. Her konuda aşağıdaydık. Bu maçın açıklamasını yapamıyorum. Bugün psikolojik, oyunsal hem de sonuç anlamında artık dibe vurduğumuz bir akşamdı. İki seneden bu yana bu kadar çaresizce kenarda oturduğumuzu, çaresizce oyunu izlemek zorunda kaldığımızı hatırlamıyorum." yanıtını verdi.

"Bu kadar motivasyonu düşük, oyundan mücadele etmeyen bir oyuncu grubu..."

İçinde bulundukları durumun gerçekten kötü ve iç açıcı olmadığını aktaran Sergen Yalçın, "Bu kadar motivasyonu düşük, oyundan uzak, mücadele etmeyen bir oyuncu grubu... Bunun nedenlerini araştırıyoruz ama bugünün sebebini söyleyemem. Bu kadar çaresiz bir oyun, bu kadar çaresiz oturan bir teknik ekip. Oyuncu değişikliği yapıyoruz, oyunu değiştirmeye çalışıyoruz ancak sahada maalesef cevap alamıyoruz. Ortada bir oyun yoktu." ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haber
Sivasspor galibiyete hasret
Yükleniyor lütfen bekleyiniz