Futbol

Telles'ten transfer açıklaması!

18 Ocak 2015 Pazar 13:33 - Son Güncelleme 18 Ocak 2015 Pazar 17:44

Galatasaraylı Alex Telles hakkında çıkan transfer iddialarına açıklık getirdi.

Galatasaray'ın Brezilyalı futbolcusu Alex Telles, "Açık yüreklilikle söyleyebilirim. Bana ve Galatasaray'a gelen resmi bir teklif yok. Ben, burada bu camiaya hizmet ettiğim için çok mutluyum" dedi.

Sarı-kırmızılıların Alanya ilçesi Goldcity Hotel'de sürdürdüğü devre arası kampta düzenlenen basın toplantısında Telles, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Galatasaray'ın Alanya kampını değerlendiren Telles, hazırlık kamplarının bütün takımlar ve bütün futbolcular için önemli olduğunu söyledi. Alanya'daki kampın kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Telles, "Lige döndüğümüzde hazır bir şekilde dönmemiz gerekiyor. Biliyorsunuz bir haftalık tatilden geliyoruz. O yüzden vücudumuzun bu hazırlığa ihtiyacı var. Yaptığımız bir hazırlık maçı var. Yapacağımız bir hazırlık maçı da var. Bu yüzden en iyi şekilde ligin ikinci yarısına hazırlanmaya çalışıyoruz" dedi.

"Hamza Hoca da bana ve tüm takıma bu ortamı sağladı"

Hamzaoğlu ve Prandelli dönemindeki performansına yönelik soru üzerine Telles, "Prandelli ve Hamza Hoca dönemindeki Alex'i tamamen birbirinden farklı değerlendirebiliriz. Prandelli döneminde çok fazla forma şansı bulamadım. Bir futbolcu için düzenli bir şekilde oynamak çok önemlidir. O zaman sadece şampiyonlar liginde oynadım bu da bende kayba neden oldu. Hamza Hoca'nın gelmesiyle beraber, bize inanılmaz bir güven aşıladı. Bu da otomatikman gösterdiğimiz performansa yansıdı. Sizin de takip ettiğiniz gibi seri bir şekilde maçları kazanmaya başladık. Kendi açımdan ise daha güvenli hissediyorum. Bir futbolcu için mutlu olması, oynaması, kendi güvende hissetmesi çok önemli. Hamza Hoca da bana ve tüm takıma bu ortamı sağladı" diye konuştu.

"Yazılı ve resmi bir teklif yok"

Telles, transferi konusundaki bir soruya ise şöyle cevap verdi:

"Menajerim Brezilya'da bir şey konuşuyor, buraya yansıması ise tamamen farklı oluyor. Konuştuğuyla zıt haberler çıkabiliyor. Basında da bu tür haberler yapılabiliyor. İşinize konsantre oluyorsunuz ama bu tip haberlerle moraliniz bozulabiliyor. Açık yüreklilikle söyleyebilirim. Bana ve Galatasaray'a gelen resmi bir teklif yok. Ben, burada bu camiaya hizmet ettiğim için çok mutluyum. Taraftarlardan inanılmaz memnunum. Bana güven veriyorlar. 4 senelik bir kontratım var. Bir gün hem beni hem Galatasaray'ı mutlu eden bir teklif gelirse o zaman oturulur konuşulur. Ama bir teklif gelecekse kulübümün de çok mutlu olması gerekiyor. Ama şu an için öyle bir şey yok."

"Avrupa takımında oynamam milli takıma seçilmemde dezavantaj değil"

Türkiye'de oynamasının, Brezilya milli takımına seçilememesinde bir etkisinin olup olamayacağına yönelik soruya da Türkiye'de ve Galatasaray'da oynamanın bir dezavantaj oluşturmadığını vurguladı.

Türkiye'nin Avrupa'da önemli bir vitrin olduğunu belirten Telles, "O yüzden bununla ilgili negatif düşünmüyorum. Biliyorsunuz Taffarel milli takımda, devamlı onunla fikir alışverişinde bulunuyoruz. Daha öğrenmem gereken şeyler var. 22 yaşındayım. Bunun için de acelem yok. Ama benim hedefim bir gün mutlaka o formayı giyebilmek. Sonuçta Galatasaray'da oynuyorum. Çok büyük bir camiada oynuyorsunuz. Şampiyonlar liginde yer alıyorsunuz. O yüzden bir Avrupa takımında oynamam milli takıma seçilmemde dezavantaj değil" ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haber
Sakatlarda son durum ne?
Yükleniyor lütfen bekleyiniz