24
Nisan 2019
Çarşamba
Reklamı Kapat
Futbol

Trabzonspor ile ampute takımı hazırlık maçı yaptı

06 Aralık 2018 Perşembe 16:07 - Son Güncelleme 06 Aralık 2018 Perşembe 16:24

Trabzonspor A Takımı, Ampute Futbol 1. Lig’inde mücadele eden Trabzon Ortahisar Ampute Futbol Takımı ile karma maç yaptı.

Bordo-mavili kulübün internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ne gelen Ortahisar Ampute Futbol Kulübü Başkanı Zeki Sancak, teknik direktör Faruk Kuduban ve futbolcuları, Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Sağıroğlu, teknik direktör Ünal Karaman ve futbolcular karşıladı.

Maç öncesi Ortahisar Ampute FK Başkanı Zeki Sancak, Teknik Direktörleri Faruk Kuduban ve futbolcuları, futbolcularımızla fotoğraf çektirdi.

Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Sağıroğlu ve Teknik Direktörü Ünal Karaman tarafından futbolculara çeşitli hediyeler verildi. Sonrasında A Takım futbolcuları ve Ortahisar Ampute FK arasında karma maç oynandı ve karşılaşma 1-1 berabere sonuçlandı.

Maçın ardından açıklama yapa Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, ‘’Engelli arkadaşlarımızın verdikleri mücadele bize gurur veriyor. Hayatın bazı gerçekleriyle yüzleşme imkânımız oluyor. Bize bu imkanı verdikleri için hepsine teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki hayatlarında ve yaşamlarında da başarılar diliyorum’’ dedi. Ortahisar Ampute FK Teknik Direktörü Faruk Kuduban ise, “Çok güzel bir maç oldu. Biz Trabzonspor’a, Ünal Karaman’a ve sporcularımıza bu imkânı bize sundukları için çok teşekkür ediyoruz. Arkadaşlarımız engelli, her birinin ayrı bir hikâyesi var. Bu an bizde bir ömür boyu ölümsüz kalacak’’ diye konuştu.